Joanna Racewicz

i

Autor: AKPA / Podlewski

Dziennikarka przerwała milczenie

Joanna Racewicz nie wytrzymała! Zabrała głos w sprawie Jana Pawła II

2023-03-16 7:49

Joanna Racewicz lubi zabierać głos w najważniejszych dla Polaków sprawach. Choć dziennikarka długo milczała na temat afery wokół Jana Pawła II, w końcu nie wytrzymała i dobitnie wyraziła swoją opinię. Co na ten temat twierdzi gwiazda Polsatu?

Joanna Racewicz postanowiła nie komentować dyskusji na temat Jana Pawła II po emisji głośnego dokumentu „Franciszkańska 3” na antenie TVN. Z materiału wynika, że papież tuszował przypadki pedofilii w Kościele, gdy sam był metropolitą krakowskim. Emisja wzbudziła wiele skrajnych emocji: z jednej strony część osób jest oburzona, inni zaś bronią Jana Pawła II. Dopiero po tygodniu zażartych dyskusji Joanna Racewicz postanowiła wyrazić swoją opinię na ten temat w obszernym poście na Instagramie.

- Trudno dłużej milczeć. Bo znów jest polsko-polska wojna. Przepaść. Kto z nami-kto przeciwko nam. Bronić pomnika! Tylko czerń i biel. Kto sprawiedliwy, kto występny. Kto obrońca - kto zdrajca, drań i sprzedawczyk – napisała. Dziennikarka twierdzi, że chodzi nie tylko o polityczną wielkość, ale przede wszystkim o ofiary. - Świętości nie da się zadekretować. Nikt nie jest wyłącznie dobry, światły, nieomylny. Wywieszanie portretów na ulicach, uchwały w sejmie, słowa, zaklęcia, strzeliste filipikii ani homilie w tv niczego nie zmienią, nie unieważnią. Przeciwnie – podkreśla na Instagramie.

Joanna Racewicz zaznacza że to prawa jest najważniejsza, a nie polityka. - Polityka robiona na grobach czy choćby na jednym, za to watykańskim ociera się o cyniczną grę. Znam to aż za dobrze. Przecież tak naprawdę idzie o prawdę, nie atak. Schowajcie bagnety, działa i ciężkie armaty. Otwórzcie głowy, archiwa. Serca. Oczy. Pozwólcie na pytania. Na uczciwość. Spokój – napisała. Post zakończyła słynnym cytatem z Jana Pawła II: tylko prawda was wyzwoli.

W naszej galerii poniżej zobaczysz, jak zmieniała się twarz Joanny Racewicz.

Sonda
Oglądałeś dokument "Franciszkańska 3"?
Express Biedrzyckiej - ks. Tadeusz ISAKOWICZ-ZALESKI
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają