Konwencja programowa Trzeciej Drogi

i

Autor: Paweł Dąbrowski

Celowy zabieg?

Kosiniak-Kamysz i Hołownia razem na konwencji. Różnicę między nimi było widać gołym okiem! [ZOBACZ]

2024-03-02 11:42

Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia pojawili się w sobotę 2 marca na wspólnej na konwencji. Przedstawiali pomysły i propozycje Trzeciej Drogi przed wyborami samorządowymi. Jednak gołym okiem widać, że jest coś, co ich różni. Mianowicie chodzi o... styl! Każdy z nich postawił na inny ubiór.

Liderzy Trzeciej Drogi, czyli Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz pojawili się na konwencji programowej. Obaj przedstawili propozycje, które ich formacja przygotowała przed wyborami samorządowymi. Mówili o problemach rolnictwa, obronności i najbardziej palących problemach lokalnych społeczności. W tym, co prezentowali byli zgodni i się uzupełniali. Ale gołym okiem dało się zauważyć coś, co ich dzieli, czyli styl! 

Na sobotnią konwencję Szymon Hołownia, czyli szef Polski 2050 i marszałek Sejmu, wybrał klasyczną elegancję, czyli ciemny garnitur, białą koszulę. Całą stylizację dopełnił ciemnym krawatem w drobny rzucik i poszetką z elementami żółtego. Zdecydowanie w innym stylu wystroił się Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego i szef Ministerstwa Obrony Narodowej postawił na sportową elegancję, czyli spodnie i marynarkę nie od kompletu, koszulę w drobne paseczki, nie założył też krawata. Czy taki zabieg był celowy i panowie umówili się, by inaczej wyglądać? Być może!

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że niedawno okazało się, gdzie swoje stroje szyje Hołownia. Otóż za jego garderobę odpowiada doświadczony warszawski krawiec, pan Józef, który od lat prowadzi zakład krawiecki i doskonale zna upodobania marszałka Sejmu. - Na początku to TVN decydował, jak mają ubierać się gwiazdy "Mam talent!". Teraz Szymon Hołownia decyduje sam, idzie cały czas za modą. Kiedyś szyłem wąskie klapy w marynarkach, teraz zgodnie z trendami, szerokie. Trzymamy się tego, co obecnie jest modne. Pan Szymon stawia na styl klasyczny, bo jest w tej chwili drugim, po prezydencie, najważniejszym człowiekiem w kraju - komentował w rozmowie z Onetem mistrz szycia. Jak ujawnił, wcześniej Szymon Hołownia stawiał na garnitury szare oraz w kratkę, a teraz już jako marszałek stawia na klasykę: czyli granat. Ile trzeba zapłacić za garnitur uszyty w zakładzie pana Józefa? Obecnie za uszycie garnituru wraz z materiałem trzeba wydać około 5200-5700 zł.

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Dudek o Polityce 01.03.2024 cz. 1

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany