Ksiądz po kolędzie

i

Autor: Shutterstock Ksiądz po kolędzie

Szokujące doniesienia

Nawet w trakcie homoseksualnego stosunku wierzą, że nie są gejami! "Księża są wychowani do tego"

2023-01-10 14:45

O seksualnym życiu księży krążą legendy. Wielu duchownych ukrywa swoje preferencje dotyczące życia intymnego i potem rodzą się z tego powodu różne dramaty. Zdaniem byłego duchownego, wyrzuconego z seminarium tuż przed święceniami, Roberta Samborskiego nawet zniesienie celibatu Kościołowi za bardzo nie pomoże. - Mówimy przecież o nieszczęśliwych ludziach, którym nigdy nie będzie dane zaznać prawdziwej miłości - tak pisze o homoseksualnych księżach autor książki "Sakrament obłudy. Wspomnienia z seminarium".

Skąd tylu gejów w Kościele? Były ksiądz ma teorię

Robert Samborski napisał kolejną książkę "Kościoła nie ma. Wspomnienia po seminarium". Jej fragmenty opublikował portal Noizz.pl. Były duchowny zwraca uwagę na problem homoseksualizmu w Kościele. Przytomnie zauważa, że zniesienie celibatu, o czym mówił m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, w programie "Politycy od kuchni", nie rozwiąże problemu księży, którzy są gejami. - Większość obecnie funkcjonujących w Polsce księży to dzieci czasów, w których homoseksualizm był w społeczeństwie bezdyskusyjnie postrzegany jako wstrętne zboczenie. Co ważniejsze, większość ludzi widziała to tak, że gdzieś tam, za górami, za lasami, żyją jacyś homoseksualiści, na zgniłym Zachodzie lub w Ameryce, ale absolutnie nie u nas, nie w katolickim, "normalnym" kraju. Gdy więc dorastający chłopak nie interesował się dziewczynami, wmawiano mu, że zapewne ma "powołanie kapłańskie". I nie jest to wcale opowieść z XIX-wiecznej zapadłej wsi. Takie postrzeganie rzeczywistości miało się znakomicie jeszcze całkiem niedawno, a w niektórych rejonach naszego kraju trwa do dzisiaj - pisze Robert Samborski. Jego zdaniem to, że teraz jest mniej chętnych do wstąpienia do seminarium, wynika z większej świadomości i wiedzy, czym jest homoseksualizm. - Kluczowe znaczenie ma to, że nikt już nie wmawia dorastającemu chłopcu, że brak zainteresowania dziewczynami wynika u niego z "powołania do kapłaństwa" - konkluduje. 

Księża oszukują samych siebie podczas seksu

Zdaniem autora "Kościoła nie ma. Wspomnienia po seminarium", "księża homoseksualiści mogą się oszukiwać na różnych poziomach swoich relacji z innymi ludźmi". Mało tego, jak wskazuje Samborski, niektórzy duchowni nawet w trakcie seksu z mężczyzną są przekonani o tym, że nie są homoseksualistami. - Księża są wychowani do tego, że potrafią nawet w trakcie homoseksualnego stosunku wierzyć bez najmniejszych wątpliwości, że gejami nie są. Dotyczy to zresztą całej sfery seksualnej: seksualność jest kompletnie wypchnięta z ich świadomości. 24 godziny na dobę udają sami przed sobą, że jej nie ma, że znikła wraz ze wstąpieniem do seminarium albo że jej nigdy nie było - twierdzi były duchowny. 

W naszej galerii pokazujemy, jak mieszka i pracuje ks. Isakowicz-Zaleski

Sonda
Czy księża powinni mieć żony?
Ks. Isakowicz-Zaleski szczerze o celibacie i miłości do kobiety
Nasi Partnerzy polecają