Abp Grzegorz Ryś

i

Autor: Łukasz Gdak/EAST NEWS

Zadziwiające?!

Niesamowite, co zrobił Grzegorz Ryś po tym, gdy został kardynałem! "Poszliśmy na..."

2023-07-17 20:42

Grzegorz Ryś zostanie kolejnym polskim kardynałem. W niedzielę, 9 lipca, w trakcie modlitwy Anioł Pański papież Franciszek ogłosił nazwiska nowych hierarchów, który otrzymają kapelusze kardynalskie. Wiemy, co zrobił abp Grzegorz Ryś po tym, gdy dowiedział się, że został kardynałem! Na specjalnym nagraniu udostępnionym w serwisie YouTube duchowny opowiedział też o reakcji najbliższych. Wielu osobom to wszystko wyda się niesamowite.

Grzegorz Ryś nowym kardynałem. Gratuluje Andrzej Duda

Grzegorz Ryś 9 lipca został ogłoszony nowym kardynałem w Kościele Katolickim. Jego nazwisko podał sam papież Franciszek. Nominacja dla łódzkiego arcybiskupa odbiła się szerokim echem zarówno w Kościele, jak i w polityce. - Ważny dzień dla Kościoła w Polsce. Ojciec Święty Franciszek ogłosił dziś nominację kardynalską dla JE Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Serdecznie gratulacje i najlepsze życzenia dla Jego Eminencji! - napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda. Radości z nominacji dla polskiego kolegi nie krył kardynał Kazimierz Nycz. - Bardzo się cieszę, ponieważ do kolegium kardynalskiego zostaje włączony młody, energiczny, bardzo dobrze wykształcony, wolny od skostniałych nawyków i przyzwyczajeń człowiek - skomentował metropolita warszawski. A jak na kardynalską nominację zareagowali najbliżsi Grzegorza Rysia? Hierarcha uchylił rąbka w tajemnicy w specjalnym nagraniu. 

Tak Grzegorz Ryś świętował nominację kardynalską

W ten szczególny dzień już o 12.15 zadzwonił tata przyszłego kardynała. - Powiedział, że zasadniczo nie ogląda modlitwy Anioł Pański, a tego dnia jakoś coś mu mówiło, że ma włączyć telewizor - zdradził kard. Grzegorz Ryś. - Właściwie ja nie miałem siły z nim rozmawiać, więc powiedziałem: "Tatuś zadzwonię do Ciebie popołudniu". I tyle. Brat tez zadzwonił - dodał hierarcha. Wiele osób zastanawia się, jak duchowny świętował swój awans z najbliższymi współpracownikami. Piwo, impreza? Okazuje się, że nic z tych rzeczy. Grzegorz Ryś zachował się tak, jak na kardynała przystało. Dla niewierzących może to być zaskakujące. - Poszliśmy na modlitwę różańcową do kaplicy, zmówiliśmy cząstkę różańca - uchylił rąbka tajemnicy nowy kardynał. 

W naszej galerii prezentujemy, jak w warszawskim pałacu mieszka kard. Kazimierz Nycz

Sedno Sprawy - Kardynał Kazimierz Nycz
Listen on Spreaker.