Dlaczego?

Poseł Kowal w afrykańskie upały zamawia rękawiczki!

2023-07-19 5:01

Poseł KO Paweł Kowal (48 l.) z okazji zdanej matury córki Olgi (19 l.) postanowił zrobić jej wyjątkowy prezent. Choć za oknami słupki rtęci przekraczają 30 stopni, spotkaliśmy go u jednego z najlepszych rękawiczników w Warszawie. - Takie wyjątkowe, szyte na miarę rękawiczki to jest coś, co doskonale służy przez lata, a do tego są jedyne i wyjątkowe - tłumaczył nam polityk.

Pomysł na wyjątkowy prezent

Pracownia rękawiczek pana Jamrozińskiego w Warszawie to rodzinny zakład z niemal stuletnią tradycją. Nic dziwnego, że w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego poseł Paweł Kowal wybrał właśnie to miejsce. - Bardzo cenię takich artystów sztuki rzemieślniczej jak pan Czesław. Miasto to są rzemieślnicy, polscy wytwórcy i warto korzystać z ich talentu - powiedział nam, gdy zapytaliśmy, skąd pomysł, by w samym środku upalnego lata zainteresować się rękawiczkami.

Takich rękawiczek nie będzie miał nikt

A okazja była wyjątkowa. Córka posła, Olga, właśnie zdała maturę i to z doskonałym wynikiem - jak pochwalił się dumny tata. Stąd wspólna wizyta u rękawicznika. Pan Czesław fachowo zdjął miarę, a potem przyszedł czas na wybór kolorów. Olga zdecydowała się na żywo czerwoną barwę mięciutkiej skóry, a jej tata postawił na elegancki brąz. - To będą lekkie, przejściowe rękawiczki, idealne na jesienne chłody - powiedział nam poseł. Rzeczywiście leżały jak ulał. No, w końcu szyte na miarę przez mistrza. 

Miejsce z klimatem

Zakład rękawicznika Jamrozińskiego działa w Warszawie od 1934 r. Tu wszystko ma swoją historię. Zielona poduszeczka widoczna na zdjęciach w naszej galerii służy klientom do miary nieprzerwanie od samego początku działania zakładu, czyli od 1934 r. aż do dziś.

Poseł KO Paweł Kowal pali fajkę wodną
Sonda
Czy rękawiczki to dobry prezent?