Wybory w Polsce

Wybory jeszcze daleko, a Ikonowicz już prasuje koszulę do Sejmu! Jak brat Magdy Gessler szykuje się do kampanii?

Znany działacz społeczny, obrońca wykluczonych Piotr Ikonowicz (67 l.) po ponad 20 latach znów chce podbić Sejm! - Chciałbym robić to, co lubię najbardziej, czyli pomagać ludziom jeszcze skuteczniej w parlamencie – mówi nam Piotr Ikonowicz.

Piotr Ikonowicz do wyborów 15 października będzie mieszkał w Gdyni, gdzie powalczy o głosy ludzi Wybrzeża. - Jeśli zostanę posłem Lewicy, to co tydzień będę tu przyjeżdżał, żył problemami tych ludzi i im pomagał – opowiada nam Ikonowicz, prywatnie brat Magdy Gessler.

A jak widać na naszych zdjęciach, polityk już prasuje sobie koszule na czas kampanii i wyborów! Słynny działacz, który od lat pomaga najbiedniejszym, pozbawionym dachu nad głową i bezrobotnym był już posłem dwóch kadencji - w latach 1993-2001.

Później na długo zniknął ze sceny politycznej, by całkowicie poświęcić się pomocy najsłabszym w terenie jako społecznik. - Zdecydowałem się po ponad 20 latach wrócić do Sejmu, bo zauważyłem, jak wiele daje pozycja posła przy pomaganiu ludziom. A chciałbym robić to, co lubię najbardziej, czyli pomagać ludziom jeszcze skuteczniej! Otacza mnie rosnąca grupa wolontariuszy, poznaję wspaniałych ludzi: marynarzy, stoczniowców, pielęgniarki. Mam nadzieję, że za jakieś dwa tygodnie stanę się już częścią tej społeczności, a jeśli zostanę posłem, będę żył życiem i problemami ludzi Wybrzeża – zapowiada Piotr Ikonowicz. 

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Wieczorny Express - Janusz Steinhoff
Listen on Spreaker.