Warszawskie czwartki

i

Autor: materiały prasowe

Warszawskie Czwartki: Mieszkańcy zmieniają Warszawę

2015-05-28 13:59

Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na te przedsięwzięcia, które uważa za najbardziej potrzebne. Pomysły, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w 2016 r. UWAGA!

Co łączy pasy rowerowe na jezdni i domki dla owadów? To, że to m.in. te projekty wygrały głosowanie w poprzedniej edycji budżetu.

Pasy rowerowe i budki dla pszczół

Pasy rowerowe wyznaczono na ul. Handlowej na Targówku, a wspominane budki dla pszczół stanęły w Ursusie. W ramach projektu "Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół" powstało 60 domków, w których owady mogą złożyć jaja i przetrwać hibernację. Z kolei na Mokotowie realizowany jest projekt "Poczytaj na Tynieckiej", czyli twórcze spotkania z książką i okolicą w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI. Natomiast na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej na Białołęce są bezpłatne, pozalekcyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z całej dzielnicy. Zarząd Oczyszczania Miasta zbudował dwa boiska do gry w siatkówkę plażową w ochockiej części Pola Mokotowskiego. Jak widać, pieniądze z budżetu partycypacyjnego mogą zostać wydane na bardzo różne cele, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę - przez mieszkańców zostały uznane za ważne. Do 20 maja zrealizowano 72 projekty z poprzedniej edycji budżetu (do realizacji przeszło 336 projektów). Informacje o ich realizacji są na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekty.

Głos się liczy

Do końca maja poznamy projekty, na które można będzie głosować w drugiej edycji budżetu. W urzędach dzielnic i miejskich jednostkach sprawdzany jest każdy z prawie 2300 projektów i w razie potrzeby poprawiany wspólnie z projektodawcą.

Między 3 a 15 czerwca autorzy projektów będą promowali swoje pomysły w trakcie wydarzeń i imprez dzielnicowych. Mieszkańcy będą mogli poznać każdy projekt, który przeszedł pozytywnie etap weryfikacji i zdecydować, na który z nich zagłosować.

Finałem będzie głosowanie od 16 do 26 czerwca, w którym zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec stolicy: drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednej wybranej przez siebie dzielnicy. Do 10 lipca 2015 r. zostaną ogłoszone listy zwycięskich projektów.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy

Warto oddać swój głos

- Zachęcam wszystkich mieszkańców Warszawy do głosowania i wybrania projektów, które zrealizujemy w 2016 roku. To od Państwa zależy, które z nich wygrają. Każdy przyczyni się do zmiany w naszym mieście. Pierwsze projekty z zeszłorocznej edycji zostały już zrealizowane, przygotowywane są kolejne. Niech te przykłady będą dowodem, że warto angażować się w stołeczny projekt budżetu partycypacyjnego na każdym jego etapie. Tak jak obiecałam na początku tego roku, pula pieniędzy na to przedsięwzięcie będzie rosła z roku na rok, tak aby za dwa lata wyniosła 100 milionów złotych. Teraz od Państwa zależy, czy i na jakie cele zostanie przeznaczona.

Jak zagłosować na wybrane projekty?

- Zastanów się, z jaką dzielnicą i z jakim rejonem Warszawy czujesz się najbardziej związany. Można głosować tylko w jednej dzielnicy.

- Sprawdź, jak wygląda podział na obszary w twojej dzielnicy.

- Sprawdź, jakie projekty zostały poddane pod głosowanie w wybranym przez ciebie obszarze.

- Możesz wybrać dowolną liczbę projektów, pamiętaj jednak, że łączny koszt realizacji wszystkich wybranych przez ciebie projektów nie może być większy niż kwota dostępna na poziomie ogólnodzielnicowym lub w danym obszarze terytorialnym.

Od 16 czerwca do 26 czerwca 2015 r. zagłosuj na wybrane projekty - możesz to zrobić na kilka sposobów:

- przez Internet - na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl,
- wrzucając głos do urny - w urzędzie dzielnicy,
- pocztą - wysyłając głos na karcie do głosowania na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem "Budżet partycypacyjny 2016".

Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz. Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz (np. przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie Twoje głosy zostaną uznane za nieważne.

Warszawiacy złożyli 2279 projektów

Najwięcej na Mokotowie - aż 317. Na drugim miejscu jest Wawer, na trzecim Wola, zaraz za nimi Bielany i Śródmieście. Na projekty zaproponowane przez mieszkańców stolicy w drugiej edycji budżetu jest ponad 51 milionów złotych. To prawie dwa razy więcej niż rok temu. Więcej informacji: www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Rewitalizacja prawej strony Warszawy

Kolejne nowe mieszkania, wyremontowane i z centralnym ogrzewaniem oraz nowe rozwiązania komunikacyjne. Ponadto centra kultury i aktywności lokalnej, przedsiębiorczości i kreatywności oraz wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Tak w skrócie wygląda Zintegrowany Program Rewitalizacji do 2022 roku, na który stołeczny Ratusz przeznaczy 1,4 miliarda złotych.

W kwietniu 2015 roku trwały konsultacje społeczne Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku dla trzech dzielnic prawobrzeżnej Warszawy: Targówka, Pragi-Południe i Pragi-Północ. Mieszkańcy, społecznicy, organizacje społeczne i inni zainteresowani zgłaszali swoje propozycje i uwagi.

W weekendy poprzedzające spotkania konsultacyjne Ratusz zorganizował dla mieszkańców spacery z przewodnikami. Trasy przebiegały obok zabytków oraz przez rejony objęte tym programem, by każdy zainteresowany mógł poznać propozycje zmian i nowe miejsca, które mają powstać

- Razem z mieszkańcami, aktywistami i organizacjami pozarządowymi opracowaliśmy program, który zakłada do 2022 roku wiele zmian w tej części Warszawy - mówi Michał Olszewski. zastępca prezydenta miasta. I dodaje: - Z jednej strony będą to inwestycje w nowe budynki oraz poprawa techniczna historycznych kamienic, wyposażenie mieszkań w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie. Z drugiej - zmiany umożliwią rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki. To są również projekty - na przykład zajęcia, warsztaty, kursy - skierowane do dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych i seniorów.

Działania skupią się w na sześciu obszarach tych trzech dzielnic: Nowej i Starej Pradze, Szmulowiźnie, Kamionku, Targówku Mieszkaniowym i Fabrycznym. Łącznie mieszka tam 130 tysięcy osób (tyle, ile np. w Płocku).

Spotkanie podsumowujące konsultacje będzie w czerwcu. Potem projekt dokumentu zostanie poddany pod głosowanie radnych m.st. Warszawy.

Więcej informacji: www.rewitalizacja.um.warszawa.pl

Elekrycznie cicho


W czerwcu do Warszawy trafi 10 autobusów elektrycznych kupionych przez Miejskie Zakłady Autobusowe. Będą jeździły Traktem Królewskim.  Autobusy nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery, a ich silników prawie nie słychać. Będą jeździły na linii 222. W ciągu dwóch najbliższych lat spółka planuje zakup kolejnych 20 autobusów elektrycznych. Warszawiaków wożą także autobusy hybrydowe i na gaz LNG. Wszystkie mniej zanieczyszczają powietrze. Hybrydy wyposażone są w trzy silniki: dwa elektryczne zasilane bateriami (proces ich ładowania bazuje na odzyskiwaniu energii z hamowania) i jeden spalinowy. Zużywają 24 proc. paliwa mniej, jednocześnie ograniczając emisję spalin o 78 proc. Gazowce spełniają najbardziej rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6.

W Warszawie sukcesywnie rośnie liczba prywatnych aut elektrycznych i hybrydowych, np. w 2014 r. zarejestrowano 512 aut hybrydowych, a przez kilka miesięcy 2015 r. już 317. Właściciele takich pojazdów mogą bez ograniczeń jeździć Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Zarządzeniem prezydenta m.st. Warszawy mogą otrzymać identyfikator TK. Samochody elektryczne są ciche i nie wydzielają spalin. Pojazdy z napędem hybrydowym są cichsze i wydzielają mniej szkodliwych substancji niż auta z silnikami spalinowymi. Te cechy zadecydowały o wpuszczeniu ich na Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.

Dziesięć lat warszawskich stypendiów

Powołane w 2005 roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to największy samorządowy program stypendialny w Polsce. Dotychczas przyznanych zostało ponad 6 tys. stypendiów.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznawane są zdolnym młodym osobom, od uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej aż po studentów, którzy pomimo trudnej sytuacji materialnej, rodzinnej czy zdrowotnej osiągają sukcesy na polu naukowym, sportowym, artystycznym, a także angażują się w wolontariat i działalność charytatywną.

Stypendia to nie tylko pomoc finansowa, ale również program stypendialny adresowany do każdej grupy wiekowej: warsztaty, szkolenia, różnego rodzaju zajęcia, których celem jest rozwój stypendystów w duchu nauczania Jana Pawła II.

Paulina pierwsze stypendium dostała jako dziewięciolatka i otrzymywała je przez 8 lat. Jest tegoroczną maturzystką. Chciałaby studiować zarządzanie i ekonomię kultury. W wolnym czasie jest wolontariuszką Centrum Myśli Jana Pawła II. - Bardzo ważne były dla mnie warsztaty "Kuźni", które pozwoliły mi zatrzymać się w codziennym, zwariowanym biegu życia i zastanowić nad czymś głębszym, ważniejszym. Warsztaty poruszały ważną tematykę w dojrzewaniu świadomego człowieka, dlatego uważam, że wiele z nich wyniosłam, bo właśnie w tym wieku kształtuje się  moja osobowość i światopogląd - opowiada.

Informacje na temat stypendiów można znaleźć na stronie www.centrumjp2.pl.

Będzie tunel w Międzylesiu


Zbliża się moment zamknięcia przejazdu kolejowego w Międzylesiu. Do czasu otwarcia tunelu pod torami zastąpi go tymczasowy przejazd w Aninie. 

W tej chwili trwa przebudowa urządzeń podziemnych, budowa kanalizacji i innych instalacji. Po zachodniej stronie torów zamknięty jest fragment ul. Zwoleńskiej i skrzyżowanie z ul. Mrówczą. Po wschodniej stronie budowa na razie nie zakłóca ruchu drogowego. Ale na 8 czerwca zaplanowano rozpoczęcie prac przy przebudowie ul. Żegańskiej - wtedy zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od ul. Dworcowej do Pożaryskiego. Od 26 czerwca będzie można przejeżdżać przez tory tymczasowym przejazdem w Aninie. Za to na początku lipca drogowcy otworzą ul. Zwoleńską i skrzyżowanie z Mrówczą.

Budowa tunelu potrwa do jesieni 2016 r., trzeba więc liczyć się z następnymi zmianami w ruchu. Powstaną też dwa nowe ronda na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej oraz Żegańskiej i Dworcowej, a rondo przy ul. M. Pożaryskiego zostanie przebudowane.

Nowoczesny pawilon szpitala przy Kopernika

Warszawski Szpital dla Dzieci przy ul. Kopernika już wkrótce przyjmie małych pacjentów w pachnącym nowością pawilonie. Będzie nowa izba przyjęć, sale operacyjne, laboratorium.Choć jest jednym z najstarszych stołecznych szpitali (działa od 1869 r.), staje się coraz bardziej nowoczesny. Kończy się budowa nowego pawilonu C, który powstał na działce szpitala w sąsiedztwie zabytkowych budynków. W nowym budynku o powierzchni użytkowej 1,5 tys. m2, połączonym z istniejącym zabytkowym budynkiem A, są dwie sale operacyjne wraz z zapleczem, izba przyjęć i pomocy doraźnej, dzienny oddział rehabilitacji neurologicznej, dział farmacji, zespół diagnostyki obrazowej oraz laboratorium diagnostyczne. Całkowity planowany koszt inwestycji to 29,5 mln zł, w tym 6,7 mln zł na pierwsze wyposażenie. Po uruchomieniu budynku C do remontu pójdzie stary, zabytkowy budynek A, gdzie będzie nowoczesny oddział chirurgii i ortopedii. Od 2007 r. na unowocześnienie szpitala miasto wydało ponad 51 mln zł.

Wybieraj z głową

W Warszawie trwają zapisy do szkół ponadgimnazjalnych. Ponad 11 tys. młodych ludzi stoi przed wyborem ścieżki edukacyjnej na kolejne lata. Blisko 30 proc. chce uczyć się w szkołach zawodowych.

W stolicy działa Warszawski System Doradztwa Zawodowego, jedyny tego typu system w Polsce. Przeznaczony jest on nie tylko dla uczniów gimnazjum, ale również szkół ponadgimnazjalnych, a nawet podstawowych. Z badań, porad i zajęć dotyczących wyboru zawodu w tym roku szkolnym skorzystało ponad 18 000 młodych ludzi. Szkoły zawodowe przygotowują młodzież do pracy jak i do nauki na uczelniach. Każdy młody człowiek kończąc technikum czy szkołę zawodową ma już zawód, a więc może podjąć pracę i usamodzielnić się. - Odpowiadając na potrzeby rynku pracy, w ciągu kilku ostatnich lat wprowadziliśmy nauczanie wielu nowych zawodów. Otworzyliśmy także nowe szkoły - mówi Włodzimierz Paszyński, zastępca prezydent stolicy. - Chcemy, aby młodzi ludzie mieli w Warszawie wybór kierunku rozwoju zawodowego. A dzięki doradztwu zawodowemu, pomagamy im podjąć przemyślaną i satysfakcjonującą ich decyzję.

Znajdź odpowiedź w Centrum Kształcenia Praktycznego

Gimnazjum i co dalej? To pytanie zadaje sobie wielu młodych ludzi. Jednodniowe warsztaty z różnych zawodów w Centrum Kształcenia Praktycznego pomagają im w podjęciu tej trudnej decyzji. Rocznie około 3000 gimnazjalistów przychodzi w trakcie dni otwartych, aby w praktyce poznać, na czym polega dany zawód.

W Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Mińskiej 1/5 ponad 1200 uczniów z 18 szkół i placówek zdobywa umiejętności i kwalifikacje aż w 18 zawodach, od technika awionika (elektronika w samolotach), budownictwa, architektury krajobrazu, przez ekonomistę, informatyka, kucharza, cukiernika, po technika systemów i energetyki odnawialnej. Centrum prowadzi praktyki oraz kwalifikacyjne kursy zawodowe.

CKP z nową pracownią odnawialnych źródeł energii

Od kilku lat rośnie zainteresowanie młodzieży kierunkiem odnawialnych źródeł energii, jako nowym, ciekawym i opłacalnym zawodem. W pracowni są ćwiczenia związane z zawodem technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej: energii wiatru, słońca, biomasy i wody. Druga nowa pracownia w Centrum przeznaczona jest do przygotowania do zawodu mechanika, mechatronika, informatyka oraz uzyskania specjalizacji M19 - operator obrabiarek skrawających. Należy on do popularnych zawodów. Pracownia ma obrabiarki sterowane numerycznie CNC (komputerowo), jak i tradycyjne obrabiarki służące do kształtowania przedmiotów z metalu i tworzyw sztucznych.

Zapisy do przedszkoli i pierwszej klasy

W poniedziałek 8 czerwca będzie opublikowana lista wolnych miejsc w stołecznych przedszkolach. Od tego dnia, do 14 czerwca, rodzice mogą zapisać dziecko właśnie na te wolne miejsca, jeśli nie dostało się ono do przedszkola w pierwszym etapie. Wykaz miejsc, a jest ich jeszcze około 2 tysięcy, będzie dostępny na stronie www.przedszkola.edukacja-warszawa.pl.

Również w szkołach podstawowych, w pierwszych klasach i oddziałach przedszkolnych, są wolne miejsca. Tak jak w przypadku przedszkoli, od 8 czerwca na stronie www.podstawowe.edukacja-warszawa.pl będzie lista. Trzeba pamiętać, że każde dziecko ma zapewnione miejsce w szkole rejonowej. Dla dzieci, które wybierają inną szkołę niż obwodowa, jest jeszcze ponad 1500 wolnych miejsc w warszawskich podstawówkach. Pełne informacje o terminach i zapisach do przedszkoli i szkół podstawowych są na stronie: www.edukacja.warszawa.pl.

Wiecha na Centrum Kreatywności Targowa


Na Pradze powstaje Centrum Kreatywności Targowa. Budowlańcy świętowali zakończenie kolejnego etapu budowy - zawieszenie wiechy. Już w II połowie 2016 r. ta przestrzeń będzie dostępna dla start- upów kreatywnych.

- Centrum Kreatywności Targowa to nowe miejsce na mapie Warszawy, które tworzymy z myślą o przedsiębiorcach sektora kreatywnego, działających w branży designu, mody, itp. Nowe miejsca pracy znajdzie tu 80 osób w 30 pracowniach. Jest to jedno z wielu naszych działań, które wzmacnia potencjał innowacyjny stolicy oraz wspiera jej rozwój gospodarczy -mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Centrum przy ul. Targowej 56 będzie pełnić funkcję inkubatora przedsiębiorczości oraz skupiać ludzi działających w sektorze kreatywnym. Wsparcie obejmować będzie m.in.: preferencyjne stawki czynszu, szkolenia i usługi doradcze oraz informacyjne, dostęp do wspólnej infrastruktury technicznej i serwisowej. Na 3,2 tys. m2 Centrum znajdą się pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, wystawiennicze oraz punkty doradcze. Na parterze budynku frontowego zaplanowano także kawiarnię.

Centrum jest jednym z elementów Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, na który miasto do 2022 r. przeznaczy 1,4 mld zł. Jest też naturalnym uzupełnieniem Centrum Przedsiębiorczości Smolna 6, projektu realizowanego już w ramach "Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej" przy udziale środków Unii Europejskiej.

Omnibusy na ulicach Warszawy


Przejażdżka po Starym Mieście omnibusem konnym to doskonała okazja, by zobaczyć zabytki Starego Miasta z nieco innej perspektywy. Z atrakcji można korzystać od wtorku do niedzieli, w godz. 12.00-19.00.

Omnibus zabiera 16 pasażerów i kursuje trasą: Podwale - Freta - Świętojerska - pl. Krasińskich - Miodowa - Senatorska - Podwale. Ceny biletów są atrakcyjne - bilet normalny kosztuje 12 zł, a bilet ulgowy 5 zł. Dzieci do 6 lat mogą podróżować bezpłatnie (na kolanach rodziców). Omnibusy będą jeździły do końca września.

Konne omnibusy pojawiły się w Warszawie w 1822 r. Pierwsze regularne kursy w 1836 r. uruchomił właściciel stołecznej firmy przewozowej Godecki. Omnibusem można było przejechać z pl. Saskiego do Królikarni. W 1881 r. omnibusy kursowały już na ośmiu trasach miejskich, a latem uruchamiano trzy dodatkowe linie podmiejskie - do Zacisza, Wierzbna i Marcelina.

W 1904 r. nastąpił punkt kulminacyjny rozwoju omnibusów w Warszawie - kursowało ich wtedy aż 128. Ostatecznie zostały wyparte przez tramwaje konne i elektryczne. Ostatnią warszawską linię omnibusową - z ulicy Nowowiniarskiej na Pragę - zlikwidowano w 1911 r. Na warszawskie ulice, jako atrakcja dla turystów, omnibusy powróciły w 2005 r.

Koncertowe lato


Warszawscy melomani w letnie weekendy mogą posłuchać muzyki w Łazienkach Królewskich i przy ul. Grochowskiej. Dzięki wsparciu m.st. Warszawy na koncerty wstęp jest wolny.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich przy pomniku Fryderyka Chopina, cieszą się ogromną popularnością. W każdą letnią niedzielę (od maja do końca września) o godz. 12.00 i 16.00, dookoła pomnika gromadzą się prawdziwe tłumy słuchaczy. Plenerowe koncerty zostały nawet włączone do programów wycieczek zagranicznych. Pierwszy Koncert Chopinowski w Łazienkach Królewskich został zorganizowany 56 lat temu, rok po rekonstrukcji pomnika kompozytora zniszczonego podczas II wojny światowej. Program koncertów dostępny na stronie internetowej: www.estrada.com.pl

Rozpoczęła się także kolejna edycja "Letnich Koncertów na Grochowskiej" (ul. Grochowska 272). Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza melomanów w każdą sobotę i niedzielę o godz. 16.00, aż do 6 września, na koncerty kameralne. To cykl prezentujący przede wszystkim wybitnych artystów młodego pokolenia. W tym roku będą to m.in. Maciej Kułakowski i Zuzanna Sosnowska - laureaci I nagrody X Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego, Bartosz Kołsut (akordeon) i Natalia Karaszewska (flet) - stypendyści Fundacji Sinfonia Varsovia oraz uczestnicy Akademii Operowej i Akademii Sinfonia Varsovia.

Szczególne miejsce w programie zarezerwowano na recitale fortepianowe uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Tymoteusza Biesa, Łukasza Byrdy, Katarzyny Gołofit, Łukasza Krupińskiego, Krzysztofa Książka, Pawła Motyczyńskiego, Piotra Nowaka, Piotra Krzysztofa i Jakuba Jakowiczów. Cykl zakończy występ Kwintetu smyczkowego Orkiestry Sinfonia Varsovia.
Program koncertów znajdziemy pod adresem: www.sinfoniavarsovia.org.pl

Letni sezon nad Wisłą


Trwa cykl imprez rozpoczynających wiślany sezon. Jego wielki finał, czyli "Wianki nad Wisłą" odbędzie się 20 czerwca.  Już w najbliższą sobotę, 30 maja, w godz. 10.00-18.00 nad Wisłą i w jej pobliżu warszawiacy mogą wziąć udział w wycieczkach rowerowych z przewodnikami, którzy opowiedzą m.in. o ekosystemie rzeki. Start przy Płycie Desantu.

Kolejna sobota, 6 czerwca, to dzień gry terenowej "Śladami syrenki". Uczestnicy będą wędrowali po nieoznakowanym szlaku według wierszowanych wskazówek. Mapę gry dostaną na starcie przy klubokawiarni "8 stóp" (ul. Ratuszowa obok zoo) między godz. 10.00 a 18.00. Wśród uczestników, którzy poprawnie rozwiążą wszystkie zagadki, zostaną rozlosowane nagrody.

W sobotę, 13 czerwca, rozwiązany zostanie konkurs "Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą?". O godz. 17.00 w klubokawiarni "Kurort" wystąpi grupa "Klancyk" z przedstawieniem inspirowanym zwycięskimi pracami konkursowymi, a laureaci dostaną nagrody. Konkurs już trwa - zadaniem jest stworzenie historii odpowiadającej na tytułowe pytanie. Termin nadsyłania prac mija 5 czerwca.

Szczegółowy program wszystkich imprez jest na stronie: www.wislawarszawa.pl

Mundial w Warszawie


W weekend, 13-14 czerwca, młodzi piłkarze spotkają się na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3, by rywalizować w III Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.  Na warszawskim boisku spotka się blisko 300 młodych, spragnionych zwycięstwa piłkarek i piłkarzy. Będą oni reprezentować trzydzieści drużyn z czterech kontynentów. Ich cel jest tylko jeden - zostać mistrzem świata!

Do rywalizacji na pewno przygotowani będą reprezentanci Polski. Młodzieżowa drużyna biało-czerwonych jest jednym z faworytów rozgrywek. Dwa lata temu nasi reprezentanci wywalczyli złoto, a w ubiegłym roku zostali wicemistrzami globu. Obok zespołów z Europy w mistrzostwach wezmą udział ekipy z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Do Warszawy przyjadą między innymi reprezentanci Jordanii, Meksyku, Pakistanu, Tajlandii, Togo, czy Wietnamu.

Finał rozgrywek III Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej rozpocznie się na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 w niedzielę, 14 czerwca, o godz. 13.00.

 

 

 

 

 


Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki