Groby ofiar katastrofy smoleńskiej. Tak wyglądają lata po tragedii

2021-04-09 17:50 Sara Osiecka
Morze łez, setki krakowian na ulicach. Tak żegnano ofiary katastrofy smoleńskiej 10 lat temu
Autor: archiwum se.pl

Minęło już 11 lat od tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Kilka dni po Wielkanocy, 10 kwietnia 2010 roku, rozbił się TU-154, transportujący polską delegację z parą prezydencką na czele na obchody uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Nikt nie przeżył lotu. Dziś pamięć o ofiarach wciąż jest żywa w sercach wielu osób.

W tym roku po raz kolejny odbędą się uroczyste obchody rocznicy katastrofy. Mimo pandemii odbędą się msze święte oraz składanie kwiatów na grobach poległych. To ważny dzień dla wszystkich Polaków, jednak to rodziny ofiar szczególnie go przeżywają. Dla nich wieść o śmierci bliskich była okrutnym szokiem.

Nie przegap: Katastrofa smoleńska. Ważny komunikat prokuratury. Na wyniki śledztwa jeszcze poczekamy

- Strata kogoś bardzo bliskiego i uczucia z tym związane pozostają w człowieku na zawsze. Te odczucia w miarę upływu czasu się jakoś tam zmieniają, ale ból pozostaje na całe życie. Akurat teraz mamy taki okres w rodzinie, kiedy wspominamy ojca, ale bardzo radośnie. Nie rozpamiętujemy tylko bólu, ale przywołujemy miłe wspomnienia związane z tatą z całego życia. Zastanawiamy się też, co by robił dziś, co by mówił, jak się zachowywał – powiedziała nam w zeszłym roku Małgorzata Wassermann, która w pamiętnym dniu straciła ojca, Zbigniew Wassermanna.

Zobacz: Katastrofa smoleńska. 11. rocznica w cieniu koronawirusa. Znamy program obchodów

Z okazji 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, jak po latach wyglądają groby niektórych osób, jakie zginęły w drodze do Katynia.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Okazała mogiła Krzysztofa Putry (+53 l.) na cmentarzu w Białymstoku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze