Piotr Semka chory na koronawirusa. Nowe informacje. "Wraca do zdrowia"

2021-04-19 16:35 Sara Osiecka
Piotr Semka
Autor: Piotr Piwowarski/Super Express Piotr Semka

Piotr Semka pod koniec marca 2021 roku zachorował na Covid-19. Okazało się, że w jego przypadku choroba ma tak ciężki przebieg, że konieczna jest hospitalizacja. Dziennikarz trafił pod respirator, w kwietniu zaś udało się ustalić, ze przebywa w szpitalu MSWiA w Warszawie w stanie śpiączki farmakologicznej, choć jak przekazał wówczas Jacek Kurski, była nadzieja na powrót do zdrowia. Teraz podane najnowsze informacje na temat stanu zdrowiu publicysty.

Ciężki stan Piotra Semki sprawił, ze wiele osób obawiało się najgorszego. Lekarze jednak ciągle walczyli o jego życie, a jeszcze w kwietniu prezes TVP przekazał, ze jest nadzieja na powrót do zdrowia. - Jest szansa, że Piotr przeżyje. Sytuacja jest lepsza niż jeszcze kilka dni temu. Teraz pozostaje modlitwa – mówił Jacek Kurski. - To, co robi medycyna w najlepszym wydaniu szpitala MSWiA w Warszawie to robi, ale nic tak nie pomoże jak modlitwa za mojego przyjaciela Piotra Semkę – powiedział w rozmowie z „Super Expressem”. Opowiedział też, że dziennikarz jest podłączony do płucoserca i zapewnił, że modli się za jego zdrowie. Jak Piotra Semka czuje się dzisiaj?

Nie przegap: Mateusz Morawiecki przyłącza się do modlitwy! Strasznie smutna historia, wielkie nerwy

Najnowsze informacje o zdrowiu Piotra Semki

Przez jakiś czas nie było wiadomo, jak przebiega leczenie publicysty  ani jakie są rokowania. 19 kwietnia jednak głos zabrał Jacek Łęski, dziennikarz TVP, przekazał za pośrednictwem Twittera najnowsze wieści. Jak się okazuje, Piotr Semka czuje się lepiej, a poprawa jest wyraźnie widoczna. Przed nim jednak długa rehabilitacja. - Dobre informacje płyną od lekarzy opiekujących się Piotrem Semką. Piotr wraca do zdrowia. Czeka go długa rehabilitacja, ale wyraźnie idzie ku lepszemu. Bogu niech będą dzięki – napisał. To świetna informacja dla wszystkich, którzy z niepokojem wyczekiwali na jakieś wiadomości.

Zobacz: Kim jest Piotr Semka? Jego życie to gotowy scenariusz filmowy. Już w liceum robił niezwykłe rzeczy

Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze