Andrzej Duda wspomina Marię Kaczyńską. Niezwykle poruszające wyznanie prezydenta

2020-02-27 20:02 KS
Andrzej Duda w opałach! Tego nikt się nie spodziewał
Autor: AKPA

Andrzej Duda objeżdża Polskę w ramach kampanii prezydenckiej. Zawitał m.in. do Rabki – Zdroju, gdzie w niezwykle poruszający sposób wspomniał żonę śp. byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Co takiego powiedział o byłej pierwszej damie Marii Kaczyńskiej?

Andrzej Duda w Rabce – Zdroju odsłonił tablicę upamiętniającą byłą pierwszą damę Marię Kaczyńską. Jego przemówienie zrobiło ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach. Co powiedział prezydent Polski na temat Marii Kaczyńskiej? - Maria Kaczyńska niezwykle szanowała drugiego człowieka, uczyła wszystkich wokół siebie, także i nas, wtedy jeszcze młodych ministrów swojego męża, że do każdego człowieka trzeba się odnosić z szacunkiem. Była wspaniałą pierwszą damą, którą niezwykle ceniłem i którą po ludzku niezwykle lubiłem – wspomniał prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, Maria Kaczyńska „nie podnosiła głosu, niezwykle kochała swojego męża, troszczyła się o córkę, wnuczki”.
– Po ludzku niezwykle ją lubiłem, także za jej bezpośredniość, prostolinijność, za to, jakim była człowiekiem. Chciałoby się, żeby wszyscy w Polsce byli ludźmi tak szlachetnymi, jak była pani prezydentowa Maria Kaczyńska – zaznaczył Andrzej Duda.
I podziękował za upamiętnienie Marii Kaczyńskiej.
– Bardzo dziękuję, że Rabka pamięta o swojej wspaniałej mieszkance, o dziewczynie, o kobiecie, która tutaj spędziła ważną część swojego życia, swój czas dorastania, swój czas szkoły podstawowej i w liceum. Tutaj zdała maturę, potem pojechała na studia na Wybrzeże, ale ten bardzo ważny czas życia, młodego życia, kiedy człowiek dorasta, kiedy człowiek dojrzewa, kiedy kształtuje się charakter - spędziła właśnie tutaj, w Rabce-Zdroju wśród tatrzańskich górali – podkreślił Andrzej Duda w czasie uroczystości.

Najnowsze