Awantura w Sejmie! Morawiecki o chorej wyobraźni i polexit. Opozycja krzyczy: "hańba"!

2021-10-14 18:23
Awantura w Sejmie! Chodzi o polexit. Morawiecki o chorej wyobraźni, opozycja krzyczy hańba!
Autor: Sejm RP / YouTube Awantura w Sejmie! Chodzi o polexit. Morawiecki o chorej wyobraźni, opozycja krzyczy "hańba"!

Co za gorący dzień w Sejmie! Emocje nie mogłyby być większe nawet, gdyby w pierwszych rzędach ław opozycji zasiadł sam Donald Tusk (64 l.). Jego obecność na sali sejmowej mogła wytracić z równowagi premiera Mateusza Morawieckiego (53 l.) do tego stopnia, że ten wielokrotnie nawiązywał w swoim przemówieniu do Donalda Tuska. - To są wielkie kłamstwa Tuska, które Polacy rozpoznają. To wasza chora wyobraźnia to wymyśliła - mówił premier o pomyśle polexitu.

Dziś w Sejmie przemawiał szef rządu Mateusz Morawiecki. Nie miał łatwego zadania, gdyż niemal połowa sali oskarża go o próbę wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. To właśnie na jego wniosek Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej (62 l.) rozpatrywał casus wyższości prawa unijnego nad polskim. W ub. roku trybunał doszedł do wniosku, że konstytucja polski jest jednak ważniejsza niż prawo unijne. Wyrok został negatywnie przyjęty przez Komisję Europejską i Trybunał Sprawiedliwości UE, a setki tysięcy Polaków wyszło na ulice protestować przeciwko wyrokowi trybunału Przyłębskiej. 

Premier wściekły na Tuska. Chodzi o polexit

Do tych wydarzeń odniósł się dziś premier Morawiecki. - To fake news, tak samo jak fake newsem była deklaracja PO, że nie podwyższy podatków, że nie podwyższy wieku emerytalnego, że nie zabierzecie OFE - mówił o możliwym wyjściu z UE premier Polski. - Hasło "polexit" nie zrodziło się w naszym rządzie. Zrodziło się w chorej wyobraźni waszych PR-owców. Ulepiliście sobie takiego demona i walczycie z nim, niczym Don Kichot z wiatrakami. Na tym nie skończyła się tyrada szefa rządu. Morawiecki stwierdził, że Donald Tusk być może pisze drugą część swojej książki "Szczerze" o tym, jak "rozwala" UE. - Doprowadził do brexitu i uciekł do Polski. Boże broń przed takimi politykami. (...) Jak patrzę na to, co robicie, to jest antypaństwowa polityka. Postępujecie tak od lat. Mówimy "nie" dla jednego państwa z centralą Brukseli. Mówimy "nie" dla Stanów Zjednoczonych Europy. To chora koncepcja lewackich ideologów. To ślepa uliczka, na której końcu znalazła się jedna katastrofa, której ojcem jest pan Tusk. To brexit- mówił Morawiecki. I dalej kontynuował: -  Jeśli wybieracie politykę podrzędności, uległości, to wiedzcie, że póki PiS rządzi, to nie pozwolimy na kupczenie polską suwerennością. 

Budka kontratakuje: "Jest pan hipokrytą"

Ilości zniewag pod adresem swego przełożonego nie mógł znieść szef klubu KO Borys Budka (42 l.).

Przeczytaj: Sejm zdecydował: będzie zbudowany mur na granicy [RELACJA NA ŻYWO]

WIDEO PRZEMÓWIENIA PREMIERA PONIŻEJ:

- Jeśli pan premier jest takim patriotą, to dlaczego trzyma pan w rządzie przeciwników ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Trzyma pan zdrajców, jak sam pan określił. Jest pan takim hipokrytą, jakiego nie było w historii polskiego parlamentaryzmu. Swój honor zaprzedał pan temu prawdziwie rządzącemu. Waszym celem jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej, na wschód. Jesteście bandą patologicznych kłamców - odpowiedział poseł PO Borys Budka.

Sonda
Czy ufasz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE