Będą darmowe leki 70 plus? Dobra wiadomość dla najstarszych Polaków

2021-10-23 5:27
Emeryci
Autor: Shutterstock

Dobra wiadomość dla najstarszych Polaków. Do apelu o obniżenie do 70 lat wieku, w którym można skorzystać z programu darmowych leków, włącza się kolejna ważna instytucja: Obywatelski Parlament Seniorów. Rząd musi zgodzić się na postulat!

Seniorzy w wieku 75 plus od 2016 r. otrzymują darmowe leki z listy liczącej już ponad 2 tys. pozycji. Emeryci postulują o rozszerzenie programu o młodsze osoby: 70 plus. Z takim apelem do rządu zwracała się za pośrednictwem „Super Expressu” dr Elżbieta Ostrowska, szefowa Polskiego Związku, Emerytów, Rencistów i Kombatantów.

L. Miller: Nowa Lewica chętnie zostanie koalicjantem PiS

Express Biedrzyckiej - Marta Lempart: Warto było wyjść na ulice. PiS to przestępcy, będą siedzieć

Decydenci powinni być teraz bardziej skłonni do realizacji postulatu, bo do apelu dołączyła kolejna instytucja: Obywatelski Parlament Seniorów (OPS), który jest głosem 3 tys. organizacji senioralnych. – Stan zdrowia osób po siedemdziesiątce gwałtownie się pogarsza i seniorzy mają potrzebę korzystania z pomocy medycznej, a także potrzebują leków – mówi „Super Expressowi” Krystyna Lewkowicz, przewodnicząca OPS. – Z drugiej strony czas naszego życia, zwłaszcza mężczyzn, nie jest długi, więc niewiele czasu mają seniorzy, aby skorzystać z bezpłatnych leków, skoro granicą jest 75 lat. W tej sytuacji zasadne jest obniżenie wieku, w którym można skorzystać z programu – tłumaczy.

Emerycie uważaj! Oszuści wykorzystują wypłatę czternastki

Przypominamy, że rozszerzenie programu dla osób 70 plus poparł na łamach „SE” wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski (49 l.), a w Sejmie czeka na rozpatrzenie projekt ustawy senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego (50 l.), która może wprowadzić darmowe leki 70 plus.

Sonda
Czy leki w Polsce są za drogie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE