Kaczyński konstruuje NOWĄ koalicję! Bosak z Konfederacją wejdą do rządu? "Pocałunek śmierci"

2022-01-22 6:00
Jarosław Kaczyński, Krzysztof Bosak
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express, Sebastian Wielechowski/Super Express Jarosław Kaczyński, Krzysztof Bosak

Sondaże są bezlitosne – gdyby do wyborów doszło wkrótce, PiS straciłoby możliwość samodzielnego rządzenia. Mało tego! Z opozycją w sprawie powołania komisji śledczej ds. podsłuchów nawiązał współpracę Paweł Kukiz (59 l.), dotychczasowy nieformalny koalicjant PiS, który zapewniał Kaczyńskiemu sejmową większość! Dlatego ostatnią deską ratunku dla partii rządzącej mogłaby być koalicja z Konfederacją. – Gdyby wybory nie poszły po naszej myśli, na pewno będą rozmowy z panem Bosakiem – komentuje w rozmowie z "Super Expressem" osoba bliska kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości.

Wielki niepokój w partii Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) wywołują kolejne sondaże pokazujące, że koalicja PO-PSL-Polska2050 mogłaby liczyć na samodzielne rządy. Kluczowe dla utrzymania się PiS przy władzy mogą być głosy czwartej najsilniejszej partii – Konfederacji. – Trzeba walczyć o całą pulę. Jak się nie uda? Na pewno nie będziemy rozmawiać z panem Tuskiem. Inni? To zobaczymy – odpowiada Ryszard Czarnecki (59 l.), nie wykluczając aliansu z Konfederacją. 

>>>Najnowszy sondaż partyjny. PiS traci poparcie! To przez Polski Ład?!

Co na temat koalicji z PiS uważa Konfederacja? – Czas na budowanie koalicji będzie po wyborach, teraz jest czas na zdobywanie zaufania wyborców. Ale zobaczymy. Jeśli ktoś będzie chciał realizować postulaty Konfederacji po wyborach, to dlaczego nie rozmawiać – mówi „Super Expressowi” lider Konfederacji Krzysztof Bosak (40 l.). – Sytuacja, w której PiS będzie potrzebowało Konfederacji do rządzenia, jest bardzo realna – komentuje politolog prof. Rafał Chwedoruk. – Mają wspólne postawy eurosceptyczne. Natomiast nie byłby to stabilny i skuteczny rząd ze względu na rozbieżność programową w gospodarce. Taki układ mógłby być pocałunkiem śmierci dla Konfederacji – kwituje prof. Chwedoruk. 

>>>Kaczyński wyszedł wieczorem z domu i stało się coś okropnego! Potrzebna była karetka!

>>>Kaczyński będzie wściekły! Kukiz dogadał się z Platformą Obywatelską

>>>Kaczyński stanie przed senacką komisją? Tusk nie ma wątpliwości

Sonda
Czy koalicja PiS-Konfederacja byłaby dobra dla Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE