Bronisław Komorowski patronem nowej partii? Zaprosił PSL i konserwatystów z PO. Nasz news

Władysław Kosiniak-Kamysz, Bronisław Komorowski
Autor: Paweł Skraba, Marcin Gadomski Władysław Kosiniak-Kamysz, Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski 2 maja w Dniu Flagi RP i w przeddzień Święta Konstytucji 3 maja złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza wraz z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, posłami i senatorami PSL oraz konserwatystami z Platformy Obywatelskiej. Jak nieoficjalnie dowiedział się „Super Express” może być to symboliczne wejście na scenę polityczną nowej inicjatywy. – Zaprosił nas prezydent Bronisław Komorowski. To pokazanie, że rozmowy trwają. Nie można zostawiać politycznego centrum – mówi nam nasz rozmówca.

Komorowski założy partię z PSL i częścią PO?

Bronisław Komorowski ma o osobie przypomnieć 2 maja, w przeddzień Święta Konstytucji 3 maja, kiedy to z politykami PSL z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele i konserwatystami z PO przejdzie o godz. 16 spod Zachęty – Placu Stanisława Małachowskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza, aby złożyć tam kwiaty. W przemarszu i złożeniu wieńca udział wezmą przedstawiciele obu środowisk, ze względu na panujące obostrzenia.

Myliłby się ten, kto w tym spotkaniu widziałby jedynie chęć oddania należnego hołdu twórcom Konstytucji 3 Maja. To coś znacznie więcej, a były prezydent Bronisław Komorowski, chce najwyraźniej pokazać, że wraca do politycznej gry.

To bardzo dobra inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego, bo uruchamiająca rozmowy podobnie myślący ludzi z centrum i centro-prawicy po stronie opozycyjnej – słyszymy od jednego z polityków zaangażowanego w rozmowy nad nową inicjatywą polityczną.

Bronisław Komorowski do wspólnego złożenia wieńca nie zaprosił Szymona Hołowni i z informacji, do których dotarł „Super Express” wynika, że na razie środowisko Hołowni nie jest przewidziane do rozmów nad nową inicjatywą. Zaproszenia nie dostali również politycy Porozumienia, ponieważ Bronisław Komorowski chciałby wokół siebie skupić konserwatywną część opozycji. 

Super Raport 29.04 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany, PO, prof. Antoni Dudek - historyk, gen. Grzegorz Gielerak) Sedno Sprawy: Małgorzata K
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze