BRUTALNE! Polacy ocenili odwołanie prawej ręki Ziobry z rządu. Aż nam się zrobiło przykro!

2021-03-02 14:56 pmar
Janusz Kowalski
Autor: Andrzej Lange/SUPER EXPRESS Janusz Kowalski

Janusz Kowalski, określany czasem mianem "bulteriera" Zbigniewa Ziobry, to od końcówki lutego były już wiceminister aktywów państwowych. Swoją posadę w rządzie miał on stracić przede wszystkim za permanentną krytykę Mateusza Morawieckiego i podpisania przez niego w Brukseli o unijnym budżecie i Funduszy Odbudowy.

Słynne hasło Kowalskiego „weto albo śmierć” było aktem sprzeciwu wobec strategii polskiego rządu w sprawie negocjacji premiera z Unią Europejską. Ponadto krytycznie ocenił on przyjęty przez rząd dokument ws. polityki energetyki państwa. Kowalski podpadł m.in. właśnie tym rządowi i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, przez co pod koniec lutego stracił swoje stanowisko w resorcie Jacka Sasina. - Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jest duża różnica poglądów pomiędzy większością rządu a tym, co głosił pan minister Kowalski. Szczególnie w tym resorcie (...) dwugłos wychodzący z ministerstwa, bardzo poważny rozdźwięk pomiędzy wypowiedziami kierownictwa resortu, nie jest czymś dobrym - tłumaczył wicepremier w RMF FM. Samo odwołanie Kowalskiego miało jednak sprawić, że przyszłość Zjednoczonej Prawicy stanęła pod znakiem zapytania.

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Ziobro przerasta wszystkich w PiS

Odwołanie przez PiS Kowalskiego, wybitnie wbrew stanowisku Solidarnej Polski, poruszyło Polaków? To postanowił zbadać portal rp.pl, który za pośrednictwem pracowni SW Research zapytał o to uczestników badania. Uzyskane wyniki sondażu mogą naprawdę mocno zaboleć byłego wiceministra. Jedynie 11,2 proc. respondentów decyzję o jego odwołaniu uznało za niesłuszną. Zupełnie innego zdania było natomiast 34,2 proc. badanych, którzy pozytywnie odnieśli się do tej zmiany w resorcie Jacka Sasina. Prawdziwy cios w serce Janusza Kowalskiego może stanowić jednak przede wszystkim informacja, że aż 54,6 proc. Polaków nie miało jednoznacznej opinii w tej kwestii. W przypadku polityka budującego swój wizerunek na dużej wyrazistości i kategorycznych poglądach to prawdziwa katastrofa!

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 23.02-24.02.2021 r.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze