Były minister bezlitośnie o nowym szefie MEN: To prymitywny fanatyk!

2020-09-30 16:48 tw, KB
Przemysław Czarnek
Autor: Jakub Koper Przemysław Czarnek

„Znam posła Czarnka z sali sejmowej i muszę powiedzieć, że to typ prymitywnego fanatyka” – komentował w programie „Express Biedrzyckiej” spodziewaną nominację na funkcję ministra edukacji narodowej dla Przemysława Czarnka polityk PO, Bartłomiej Sienkiewicz. „Co ruch, to coraz bardziej dziwaczna osoba na tym stanowisku” - dodał.

Przemysław Czarnek zasłynął przede wszystkim słowami na temat osób LGBT. W jednym wystęów telewizyjnych grzmiał: „Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości”. Sienkiewicz ocenił, że „cały pan Czarnek jest w tym cytacie”. „Jeśli to człowiek ma być odpowiedzialny za nauczanie polskich dzieci, to może lepiej byłoby to dać Jackowi Kurskiemu, który w swojej telewizji uprawia dokładnie tę samą prymitywną propagandę” - ironizował były minister spraw wewnętrznych.

Sienkiewicz mówił też, że nie rozumie kolejnych nominacji PiS na stanowisko szefa MEN. „ Co ruch, to coraz bardziej dziwaczna osoba na tym stanowisku” - stwierdził. „Jest pewien ciąg ministrów, których Kaczyński wypycha na edukację naszych dzieci. Pani Zalewska, której reforma tak naprawdę skazuje dzieci spoza dużych miast na coraz gorsze wykształcenie. Pan Piontkowski, który w ogóle się tym resortem nie zajął i w sytuacji kluczowej, covidowej, zrejterował ze stanowiska. Teraz mamy co czynienia z panem Czarnkiem. To tak, jakby zależało Kaczyńskiemu zależało, by zniszczyć polską edukację” - przekonywał.

„Nie rozumiem tego. Wszystkie normalne rządy robią wszystko, by za edukację naszych dzieci odpowiadały jak najfajniejsze osoby. Tymczasem mamy dokładnie odwrotną sytuację. Co krok, to katastrofa” - mówił Sienkiewicz.

Wyraził też przekonanie, że nominacja Czarnka na funkcję ministra edukacji będzie oznaczać krucjatę ideologiczną. „Jak się fanatykowi daje fragment państwa, to ten fragment będzie ulegał fanatyzacji” - podsumował.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z BARTŁOMIEJEM SIENKIEWICZEM:

Express Biedrzyckiej - Bartłomiej Sienkiewicz: Czarnek to prymitywny fanatyk

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze