Były rzecznik MON Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA!

i

Autor: Tomasz Radzik

Były rzecznik MON Bartłomiej M. i były poseł PiS Mariusz Antoni K. zatrzymani przez CBA

2019-01-28 8:00

Sensacyjne doniesienia portalu TVP Info - jak podaje portal funkcjonariusze CBA zatrzymali w poniedziałek rano Bartłomieja M., byłego rzecznika MON oraz Mariusza Antoniego K. byłego posła Prawa i Sprawiedliwości, który był członkiem sejmowej komisji obrony. Zostali oni zatrzymani wraz z innymi osobami, które są podejrzane m.in. o powoływanie się na wpływy. CBA wydało komunikat w tej sprawie.

Jak podaje tvp.info.pl, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali rano sześć osób, a w tym Bartłomieja M., byłego rzecznika MON i byłego posła PiS Mariusza Antoniego K., który w poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w komisji obrony. Pozostałe osoby to była urzędniczka i osoby powiązane z Polską Grupą Zbrojeniową, z informacji portalu wynika, że chodzi o Radosława O., który był członkiem zarządu PGZ i dwóch byłych dyrektorów z firmy. Zatrzymane osoby są podejrzane o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Na tvp.info.pl czytamy, że sprawa, w której dotyczą zatrzymania związana jest z okresem, gdy szefem Ministerstwa Obrony Narodowej był Antoni Macierewicz

Na stronie CBA pojawił się komunikat w sprawie informacji:

- Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. 

Wśród zatrzymanych jest były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były parlamentarzysta Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ. Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty. W związku z zatrzymaniami funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania ponad 30 lokalizacji.

Śledztwo, prowadzone na podstawie materiałów własnych CBA, dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A. W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.