Kinga Duda niczym Ivanka Trump! Pomoże ojcu?

2020-09-18 5:31 ełem
Kinga Duda jak Ivanka Trump
Autor: Redakcja SE Kinga Duda jak Ivanka Trump

Kinga Duda (25 l.) zamierza zrezygnować z kariery prawniczej i zająć się polityką? Córka Andrzeja Dudy (48 l.) została właśnie społecznym doradcą w Kancelarii Prezydenta. Czyżby prezydentówna zapatrzyła się w córkę Donalda Trumpa (72 l.) – Ivankę (39 l.)? – Prezydent dobiera sobie doradców i stawia im zadania – mówi „Super Expressowi” Marcin Kędryna, dyrektor biura prasowego prezydenta.

Z kolei rzecznik prezydenta Błażej Spychalski (35 l.) dodaje, że funkcja Kingi Dudy jest „absolutnie pro bono”. – Nie ma mowy o wynagrodzeniu – mówi i przekonuje, że zakres jej pracy wskaże – jak każdego doradcy społecznego – prezydent.

Zatrudnienie córki potwierdził na Twitterze sam Andrzej Duda. „Potwierdzam. Doradca społeczny to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji” – napisał prezydent. Jako doradczyni społeczej nie będą jej przysługiwały gabinet, samochód czy ochrona. Czy Kinga Duda wzięła przykład z córki Donalda Trumpa? Ivanka Trump wspiera ojca od czasów kampanii wyborczej w 2015 r., kiedy przemawiała na wiecach wyborczych Trumpa. W 2017 r. została jego asystentką. Odpowiada za problematykę kobiet i ich zdrowia. Za swoją pracę nie dostaje pensji – zrzekła się jej na cele dobroczynne.

Kinga Duda jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała, jak podaje Kancelaria Prezydenta, w kilku międzynarodowych kancelariach prawnych i europarlamencie. W kancelarii będzie miała doborowe towarzystwo. Wśród trzynaściorga doradców społecznych prezydenta jest m.in. socjolog, prof. Andrzej Zybertowicz (66 l.) czy prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl (43 l.).

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Partia rządząca wypowiada lojalność UE

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze