Danuta Holecka boleśnie upokorzona? Nagranie obiega sieć, internauci płaczą ze śmiechu

2021-06-15 12:42
Danuta Holecka
Autor: Niemiec/AKPA Danuta Holecka

Danuta Holecka jest jedną z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. Niemal każdy zna sposób, w jaki prowadzi „Wiadomości” TVP. Właśnie ten element postawiono wykorzystać w spocie promującym poznański Marsz Równości, a zarazem szóstą edycję Poznań Pride Week. Filmik przypomina fragment „Wiadomości” prowadzony przez kobietę przypominającą wyglądem Danutę Holecką. Nagranie obiega sieć, a wiele osób zanosi się śmiechem, kiedy go ogląda.

Danuta Holecka została upokorzona w internetowym spocie promującym Pride Week w Poznaniu? Niektórzy mogą tak uznać po obejrzeniu spotu Grupy Stonewall. Wydarzenie promuje filmik, który naśmiewa się z „Wiadomości” – fikcyjny program „Doniesienia” prowadzi w nim Hola Danecka, grana przez aktorkę przypominająca nieco prezenterkę TVP. – Prowokują, profanują, obrażają, a później chcą pozostać bezkarni, używając jak pałki hasła „tolerancja”. To nie pierwszy raz, kiedy środowisko LGBTG robi wszystko, by uderzyć w to, co dla Polaków święte – słyszymy. Trzeba przyznać, że aktorka świetnie sparodiowała sposób prowadzenia „Wiadomości” przez Danutę Holecką, choć z pewnością nie wszystkim spodoba się użyty w materiale humor. Pod filmikiem w serwisie Youtube dominują jednak pozytywne komentarze. Użytkownicy niemal płaczą ze śmiechu oglądając "Doniesienia".

- Holecka to Wam wyszła idealnie – napisał internauta.

- Prawdziwa rewelka! BRAWO! – ocenił inny.

- Genialne to jest – stwierdził kolejny.

Nie przegap: Okropne doniesienia o Danucie Holeckiej, konieczna była operacja. Wiadomo, co jej dolega

Za przygotowanie spotu odpowiada Grupa Stonewall, która zajmuje się także zorganizowaniem wydarzenia Pride Week w Poznaniu. Do wystąpieniu w filmiku zaprosili także profesjonalnych aktorów z Teatru Polskiego w Poznaniu: Joanna Drozda, Mariusz Adamski, Jakub Papuga i Konrad Cichoń.

Zobacz: Tak Danuta Holecka wygląda, gdy nie prowadzi Wiadomości TVP. Zdjęcia jej twarzy powalają. Zero śmiemy!

- W tym roku postanowiliśmy powtórzyć formułę spotu z 2019 r. Pierwsze “Doniesienia” spotkały się z fantastycznym przyjęciem. Ponieważ w ostatnim roku Telewizja Polska osiągnęła nowe rekordy szczucia na osoby LGBT+, materiału do parodiowania nie brakowało. Wystarczyło obejrzeć reportaże “Wiadomości” z okresu kampanii prezydenckiej, a scenariusz napisał się sam. Dla nas to przede wszystkim sposób na odreagowanie nagonki na społeczność LGBT+, która trwa już od dobrych kilku lat – powiedział mediom Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewal.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE