Ogromny skandal po śmierci Diego Maradony! Ujawniono, co mówił o Janie Pawle II. "Z pełnym brzuchem..."

2020-11-26 21:23
Diego Maradona/Jan Paweł II
Autor: EAST NEWS Diego Maradona/Jan Paweł II

Dla świata futbolu śmierć Diego Maradony cały czas jest ogromnym wstrząsem. Legendarny Argentyńczyk, który być może był najlepszym zawodnikiem w historii piłki nożnej, znany był nie tylko z fenomenalnej gry i burzliwego życia prywatnego, lecz także z tego, że bez ogródek mówił to, co myśli. Właśnie ujawniono, co Maradona mówił o Janie Pawle II. Wybuchł ogromny skandal. Dla wielu Polaków słowa "Boskiego Diego" są absolutnie nie do zaakceptowania.

Jan Paweł II uchodził za wielkiego fana piłki nożnej. Tym bardziej dziwi, że po spotkaniu z polskim papieżem Diego Maradona przestał wierzyć! Po śmierci "Boskiego Diego" (TU PRZECZYTASZ O ŚMIERCI DIEGO MARADONY) w mediach pojawiła się jego wypowiedź sprzed wielu lat. Argentyński piłkarz zdradził kulisy swojego spotkania z Karolem Wojtyłą. Maradona był ponoć niezadowolony z tego, że Jan Paweł II dał mu taki sam różaniec, jak innym członkom jego rodziny. Nie to jednak dla wielkiego piłkarza było najgorsze. Słowa Maradony stawiają polskiego papieża w bardzo złym świetle. Przytoczył je angielski dziennik "Daily Mail". - Byłem w Watykanie, widziałem złote sufity i słuchałem papieża martwiącego się o biedne dziecko. Pomyślałem sobie, jak można być takim człowiekiem, by mieszkać pod złotym dachem, a później jechać do biednych krajów i z pełnym brzuchem całować biedne dzieci? - podzielił się wrażeniami po spotkaniu z Karolem Wojtyłą Diego Maradona. 

ZOBACZ TAKŻE: Tak o Janie Pawle II jeszcze nikt nie mówił. Słowa gwiazdora TVP będą wstrząsem dla milionów Polaków. "Co do Wojtyły, dziś wiem..."

Diego Maradona podczas kariery piłkarskiej zdobył m.in. mistrzostwo świata w 1986 roku i wicemistrzostwo cztery lata później. Grał w takich klubach jak FC Barcelona czy Boca Juniors. Najbardziej jednak kojarzony był z włoskim SSC Napoli, w którym występował przez siedem lat. Zdobył dla tej drużyny 115 bramek. 

Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE