Dla kogo trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19? Premier podjął decyzję

2021-09-21 13:10
Mateusz Morawiecki
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki wraz z wcieministrem zdrowia, Waldemarem Kraską, wziął udział w konferencji prasowej, 21 września. Początkowo miała się rozpocząć o 12:15, jednak przesunięto jej początek na 12:30. Temat, o jakim mówili, był tajemnicą do samego końca. W czasie jej trwania padły ważne słowa o szczepieniu przeciw Covid-19.

Mateusz Morawiecki zaczął swoje wystąpienie od nowelizacji budżetu: powiedział, na co zostaną przekazane dodatkowe środki, później zaś oddał głos wiceministrowi zdrowia, który z kolei zapowiedział trzecią dawkę szczepionki dla niektórych grup. Kogo będą dotyczyć?

- Można robić nowelizację ustawy budżetowej wtedy, kiedy jest źle, ale można, kiedy jest dobrze, pan Tusk z panem Rostowskim musieli robić ją wtedy, kiedy było źle Na skutek lepszych, uszczelnień które wdrażamy, pojawia się więcej dochodu – mówił premier Mateusz Morawiecki. - my dziś mamy sytuację odwrotną, pojawia się więcej dochodu niż planowaliśmy na ten rok – stwierdził. Podkreślił też, ze dzięki wdrożeniu tarczy finansowej uratowano wiele miejsc pracy. Premier ogłosił nowelizację budżetu i powiedział, że udało się wygospodarować 1 miliarda złotych na zdrowie. – Po pierwsze: na zdrowie, zwiększenie budżetu NFZ. Na wynagrodzenia, na uczelnie, które zajmują się kształceniem przyszłych medyków – mówił Mateusz Morawiecki. Kolejnymi obszarami, na które zostaną przeznaczone pieniądze, to infrastruktura i rolnictwo. Mają też zostać uruchomione środki, które pomogą „odbić się” przedsiębiorcom, wsparte zostaną także sejmiki i kultura. - Z gospodarczego punktu widzenia przeszliśmy w miarę suchą nogą przez pandemię – stwierdził szef rządu.

Został także podjęty temat szczepień przeciw Covid-19. Wiceminister zdrowia podkreślał, że są jedyną bronią w walce z pandemią.

Sprawdź: Korwin-Mikke uderza w Niedzielskiego. Odpowiedzialny za śmierć stu tysięcy Polaków. "Super JKM!"

Mateusz Morawiecki przeszedł następnie do tematu Covid-19. Oznajmił, że podjęta została decyzja o możliwości przyjmowania dodatkowej, przypominającej dawki szczepienia po 6 miesiącach dla osób najbardziej narażonych na zakażenie. – Ta dawka będzie dla osób, które są i pracują czynnie z pacjentami, i dla osób powyżej 50. roku życia – powiedział Kraska. - Dowodem na to, że szczepienia pomagają są statystyki, które się pojawiają – przekonywał wiceminister.

Zobacz: Wiadomo, co dalej z kopalnią Turów! Wicerzecznik PiS wszystko powiedział

Sonda
Przyjąłbyś trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19 gdybyś miał taką możliwość?
Szczepionki przeciw COVID-19 są przebadane i bezpieczne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE