Tusk w partii Hołowni?! Polityczna bomba. Fakty mówią same ze siebie

2021-01-21 9:09 likp
Donald Tusk, Szymon Hołownia
Autor: Marcin Gadomski, Łukasz Gągulski Donald Tusk, Szymon Hołownia

No to się porobiło! Donald Tusk, który obecnie jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, niby trzyma się z daleka od krajowej polityki, ale każdy kto zna byłego premiera, wie, że ciągnie wilka do lasu. Relacje Tuska z Platformą Obywatelską ostatnio nie są zbyt gorące, ale - jak zauważył Jan Śpiewak - do partii Szymona Hołowni właśnie trafiła kolejna osoba związana z byłym liderem PO. Czy Donald Tusk wkrótce dołączy do Polski 2050 Szymona Hołowni? A może już nieformalnie doradza jej członkom? Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a fakty mówią same za siebie.

Donald Tusk w partii Szymona Hołowni?! Na razie brzmi to troszkę jak science fiction, ale warto przeanalizować fakty. Po pierwsze, Tusk od jakiegoś czasu nie ma w Platformie takiego posłuchu jak dawniej, co dla współzałożyciela partii i jej wieloletniego lidera musi być dość przykre. Po drugie, do Polski 2050 Szymona Hołowni coraz częściej dołączają ludzie Tuska. Z pewną nutką złośliwości zauważył to Jan Śpiewak, publicysta, działacz społeczny i... syn byłego kolegi Donalda Tuska z klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. - Do Szymona Hołowni dołącza drugi już minister w rządzie Tuska. Wiceprezesem Polska 2050 jest zaufany człowiek Tuska - wojewoda Jacek Kozłowski. Bardziej niż na nową jakość w polityce, projekt Hołowni przypomina dzisiaj grupę rekonstrukcyjną Platformy. Nawet Petru robił to lepiej - ocenił Śpiewak. 

ZOBACZ TAKŻE: Tego w PiS się nie da zamieść pod dywan. Przemysław Czarnek postawił sprawę jasno. Co na to Morawiecki?

Bez wątpienia dołączenie - nawet nieformalne - Donalda Tuska do Polski 2050 Szymona Hołowni byłoby polityczną bombą. A może już wkrótce dojdzie do wielkiego zjednoczenia opozycji i wtedy barwy partyjne zaczną mieć znaczenie drugorzędne? 

CZYTAJ TAKŻE: Niezwykła przygoda Jacka Sasina w szpitalu. Doszło do fatalnej pomyłki. Były przeprosiny i wybaczenie

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trump był politycznym nieporozumieniem
Najnowsze
KOMENTARZE