Duda nie przyjechał do Rydzyka, ale napisał LIST! Padły MOCNE słowa [WIDEO]

2019-12-07 16:31 Paula
Andrzej Duda
Autor: M.Lasyk/REPORTER Andrzej Duda

W Toruniu trwają uroczystości z okazji 28. rocznicy urodzin Radia Maryja. Z tej okazji zjechało do Torunia wielu słuchaczy radia i miłośników jego założyciela, czyli ojca Tadeusza Rydzyka. Nie zabrakło też znanych twarzy. W pierwszym rzędzie zasiedli politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Do Torunia na urodziny Radia Maryja zjechali politycy Prawa i Sprawiedliwości. W pierwszym rzędzie zasiedli: wicepremier i minister Jacek Sasin, minister Zbigniew Ziobro, marszałek senior Sejmu, Antoni Macierewicz, który został przywitany gorącymi oklaskami, minister Marek Gróbarczyk, minister Michał Woś, była minister, a dziś europosłanka Anna Zalewska i europosłanka Beata Kempa. Zabrakło jednak najważniejszych: premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (przebywa w szpitalu, ale przesłał za pośrednictwem Mariusza Błaszczaka list z pozdrowieniami), prezydenta Andrzeja Dudu - list od niego odczytał minister z prezydenckiej kancelarii, Adam Kwiatkowski.

ZOBACZ: Rydzyk UJAWNIŁ prawdę o swoim "IMPERIUM"! Zaskoczenie?! [WIDEO]

Co w liście do Rydzyka napisał prezydent Duda? - W całej Polsce jest tylko jedna taka rozgłośnia, w której sama nazwa – czyli imię jej Najświętszej Patronki – wzbudza głęboki szacunek i żywe uczucia. Stacja, której nazwa przywołuje dumną pamięć o wielkiej polskiej historii i kulturze, o naszych bogatych tradycjach duchowych. Przypomina także o pracy kilkudziesięciu pokoleń, które pod hasłem „Bóg, Honor i Ojczyzna”, walcząc, tworząc i pracując z imieniem Maryi na ustach, wybudowały unikalny gmach naszej narodowej tożsamości, wolności i niepodległej państwowości. Jedno jest w Polsce radio, którego wierni słuchacze z całego kraju i na obczyźnie tworzą wspólnotę nazywaną przez niech nie klubem czy towarzystwem, lecz rodziną – podkreślił w liście Duda. Dodał też, że: -  Głos Radia Maryja jest wciąż bardzo potrzebny. Niesie pokrzepienie, katolickie nauczanie o Bogu i człowieku, ale też odważnie mówi o ważnych sprawach całej naszej wspólnoty narodowej, w tym również o problemach, które niektórzy wolą pomijać milczeniem. 

Najnowsze