Duda potraktowany jak słaby UCZNIAK. "Włosy na głowie się jeżą"

2019-08-13 8:42
14 Prezydent Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express 18.06.2019

To dla prezydenta musi być bardzo nieprzyjemna sytuacja. Andrzej Duda znów podpadł wielu środowiskom. Chodzi o jego zaangażowanie w 75. rocznice powołania budzącej olbrzymie kontrowersje Brygady Świętokrzyskiej. Prezydent objął honorowym patronatem uroczystości dotyczące tego wydarzenia. Do sprawy odniósł się znany profesor, który jest wielkim autorytetem dla historyków. Jego ocena dla Andrzeja Dudy jest miażdżąca.

Profesor Andrzej Friszke nie ma wątpliwości co do Brygady Świętokrzyskiej. Spytany przez "Gazetę Wyborczą" o to, czy jej honorowanie to "honorowanie faszystów", mówi, że "można by tak powiedzieć". Na tym jednak nie poprzestaje. - Mieli totalistyczną czy totalitarna ideologię narodu, państwa. Uważali, że w powojennej Polsce tylko oni mają prawo rządzić, bo tylko oni są narodem. Znaczy oni i inni narodowcy - wskazał. - Oni po prostu czyścili Polskę, żeby zbudować tutaj nacjonalistyczną dyktaturę - dodał profesor, który zrównał z ziemią także samego Andrzeja Dudę i potraktował go jak słabego uczniaka. - Mam wrażenie, nie po raz pierwszy, jak słucham różnych wypowiedzi pana Dudy, że nie ma on najmniejszego pojęcia o historii - ocenił.

Friszke polecił prezydentowi nawet "zajrzenie do jakiegoś podręcznika". - To, co on mówi w sprawach historycznych, to po prostu włosy na głowie się jeżą - stwierdził naukowiec.

ZOBACZ TAKŻE: Dulkiewicz była kimś zupełnie INNYM! Tego nie wiedzieliście o prezydent Gdańska