Wstrzymają wypłaty 13-tek i 14-tek przez koronawirusa? Szycha z rządu ujawnia nam plan

2020-10-20 9:11 KS
Nowe emerytury 2021 dla Polaków! Emerycie, sprawdź, czy je dostaniesz
Autor: Chronomarchie/Pixabay.com Nowe emerytury 2021 dla Polaków! Emerycie, sprawdź, czy je dostaniesz

Miliony emerytów drżą w obawie przed tragicznymi skutkami koronawirusa! Obawiają się, że w przyszłym roku nie zobaczą obiecywanych pieniędzy z trzynastek i czternastek. Ale w rozmowie z „Super Expressem” rząd uspokaja seniorów. - Czasy są ciężkie, ale pieniądze dla emerytów się znajdą – zapewnia w rozmowie z nami wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed (65 l.).

Czy trzynastki i czternastki są zagrożone?! Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, do związków emeryckich dzwonią seniorzy, którzy boją się, że w efekcie gospodarczych skutków pandemii koronawirusa, nie zobaczą w przyszłym roku zapowiadanych przez rząd pieniędzy z trzynastek i czternastek! - Miliony emerytów w tym bardzo ciężkim dla nich czasie czeka na realizację obietnic, czyli trzynastkę i czternastkę. Potrzeby seniorów są przecież duże, liczymy na to, że te pieniądze będą – mówi w rozmowie z „Super Expressem” szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska.

Tymczasem wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z nami uspokaja miliony emerytów. I ujawnia, że mimo koronawirusa i jego skutków, pieniądze się znajdą. - Będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2021 roku. Pragnę uspokoić miliony seniorów w całej sprawie, niech się nie boją. Pieniądze z trzynastek będą na wiosnę przyszłego roku, a z czternastek najpewniej w listopadzie – zaznacza Stanisław Szwed.

ZOBACZ TAKŻE: MINIMALNA EMERYTURA 2021! Sprawdź, ile możesz dostać!

Super Raport 19.10 (Goście: Paweł Kowal - KO, Krzysztof Śmiszek - Lewica oraz dr Maciej Hamankiewicz - lekarz Szpitala Św. Elżbiety w Katowicach)
Najnowsze
KOMENTARZE