Gowin już lata temu rozmawiał z Szumowskim o bracie! Teraz to UJAWNIŁ

2020-05-21 12:09
Łukasz Szumowski
Autor: Marcin Wziontek Łukasz Szumowski

Zamieszanie wokół interesów ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego brata ostatnio stało się jednym z głównych tematów politycznych. Mało kto wie o tym, że szefa resortu zdrowia od dawna zna Jarosław Gowin, lider Porozumienia, które cały czas jest koalicjantem PiS. Teraz były wicepremier powiedział o swojej rozmowie z Szumowskim sprzed lat.

Łukasz Szumowski zanim został ministrem zdrowia pełnił funkcję podsekretarza stanu w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego, którym kierował wówczas Jarosław Gowin. Przed nominacją panowie odbyli bardzo ważną rozmowę. - Łukasz Szumowski, obejmując urząd wiceministra nauki, poinformował mnie o biznesowej aktywności swojego brata. Z powodu potencjalnego konfliktu interesów nigdy nie podejmował żadnych działań związanych z przyznawaniem grantów przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - poinformował na Twitterze Gowin. O tej sprawie w rozmowie z "Super Expressem" mówił także sam Szumowski. - Nigdy nie miałem nic wspólnego z NCBiR. Poza tym, kiedy przychodziłem do Ministerstwa Nauki, od razu powiedziałem premierowi Gowinowi, że mam brata, który w tej branży działa od wielu lat. Jest to branża innowacyjna. Zawsze był związany w sposób grantowy z instytucjami publicznymi. Wszystko było przejrzyste. Ustaliliśmy z premierem Gowinem, że ja będę od NCBiR z daleka i tak było. Nigdy nie podjąłem, żadnej decyzji w tym zakresie i nigdy nie miałem na tym polu żadnych pełnomocnictw - powiedział minister zdrowia (TU PRZECZYTASZ CAŁĄ ROZMOWĘ).

Czytaj "Super Express" bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie "Super Express" KLIKNIJ tutaj

Super Raport 20 V (goście: Winnicki, Sekielski, Sokołowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE