Henryk Kowalczyk: Chcemy zredukować populację dzików

2018-04-19 15:12
MINISTER HENRYK KOWALCZYK: DAJCIE PODWYŻKI, ZABIERZCIE NAGRODY
Autor: Piotr Grzybowski

„Program „domy drewniane”, który chcemy rozpocząć, będzie się wpisywał w program rządowy Mieszkanie Plus. Będzie na takich samych warunkach jak on” tak o pomyśle Ministerstwa Środowiska mówił minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Henryk Kowalczyk określił ile budynków chce wznieść w 2019 roku. „W 2019 roku chcemy zbudować około 5 tysięcy domów. Mam nadzieję, że zaopatrzymy 5 tysięcy rodzin w mieszkania lub domy drewniane” - stwierdził.

Minister środowiska wyjawił co sądzi o budowanym płocie wzdłuż wschodniej granicy, który ma chronić Polskę przed ASF. „Ten płot miał sens dwa lata temu, gdy było kilka małych ognisk przy samej wschodniej granicy. Teraz zastanawiam się nad jego celowością, bo mamy ogniska ASF wśród dzików już w centralnej Polsce. Także płot nie spełnia wszystkich związanych z nim oczekiwań” - określił.

Szef MŚ jakie cele mają jako odpowiedni organ ministerialny. „W tym momencie chcemy się skupić na tym, aby efektywnie doprowadzić do redukcji populacji dzików”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE