Hołownia o wynagrodzeniu pierwszej damy. Stanowcze słowa

2021-08-04 8:53
Szymon Hołownia
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS

Szymon Hołownia w ostatnich tygodniach nieco mniej udzielał się medialnie, ale dziś postanowił zwrócić się do swoich wyborców i udzielił wywiadu w TVN24. Były kandydat na prezydenta podsumował powrót Tuska oraz zabrał głos w sprawie podwyżek dla posłów, senatorów, prezydentów. Szymon Hołownia wypowiedział się również na temat wynagrodzenia dla pierwszej damy.

Temat podwyżek dla parlamentarzystów zdominował polską politykę w ostatnich dniach. Wzrost wynagrodzeń miałby dotyczyć jednak nie tylko posłów, ale również samorządowców, włodarzy miast oraz prezydenta Polski. Szczegóły tego projektu opisaliśmy w tym miejscu, a dziś do tych propozycji odniósł się Szymon Hołownia. Jego zdaniem, ten problem musi zostać rozwiązany. - Trzeba wreszcie ten problem rozwiązać systemowo razem z problemem płacy pierwszej damy, czy pierwszego męża jeśli kiedyś taki będzie, z jawnością polityków, z odpisem na partię polityczne 0,5% PIT, to po prostu jest szansa, żebyśmy dzisiaj pokazali wszyscy po tej stronie, że myślimy o państwie odpowiedzialnie, a nie tylko przekrzykiwali się, kto jest większym symbolicznym obrońcom wolności w tej chwili - stwierdził Szymon Hołownia w TVN24.

Jak już wcześniej opisywaliśmy, podwyżki dla polityków to efekt rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy (49 l.) zwiększającego uposażenia m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu czy wiceministrów. Na podwyżce dla tych ostatnich skorzystają posłowie i senatorowie, których uposażenie wynosi 80 proc. wynagrodzenia wiceministrów. Dzięki temu parlamentarzyści zyskają 6,3 tys. zł miesięcznie!

Super Raport 14.07 (Goście: Jan Kanthak - Solidarna Polska, Szymon Hołownia - Polska 2050)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE