Hołownia zaciera ręce. Taki sondaż to dla niego rarytas

2021-10-14 10:06
Szymon Hołownia
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Nowy sondaż partyjny jasno pokazuje, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska, a podium zamknęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni.

Nowy sondaż partyjny został przeprowadzony przez United Surveys dla  "Dziennika Gazety Prawnej". Z sondażu wynika, że gdyby wybory parlamentarne miałby odbyć się w najbliższym czasie, to zdecydowanie wygrałaby je Zjednoczona Prawica (PiS i Solidarna Polska) z wynikiem 35,4 proc. To o niecałe 2 pkt proc. mniej niż w sondażu wrześniowym. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska, której notowania w porównaniu z poprzednim badaniem wzrosły o 2 pkt proc. (z 25 do 27,1 proc.). Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni, ugrupowanie zanotowało wzrost poparcia, o 1,4 pkt proc., i teraz cieszy się poparciem na poziomie 9,5 proc. Z badania wynika też, że chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 6,8 proc. respondentów, a na Lewicę 6,7 proc. Z kolei 4,6 proc. ankietowanych głosowałoby na PSL, a 9,9 proc zapytanych nie wie na kogo oddałoby głos.

Jak wskazuje Dziennik Gazeta Prawna, ostatnie polityczne wydarzenia nie wpłynęły znacząco na poparcie poszczególnych ugrupowań: - Ani wzbudzający emocje wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa unijnego, ani zorganizowane w reakcji na to wiece opozycji nie wpłynęły znacząco na poparcie dla partii politycznych. W sondażach wciąż obowiązuje mała stabilizacja - czytamy.

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany został 11 października 2021 r. 

CZYTAJ TEŹ>>>Najnowszy sondaż partyjny. Gdy Kaczyński wstanie, to aż się uśmiechnie!

Sonda
Gdyby wybory odbywały się za tydzień - na kogo byście głosowali?
Sedno Sprawy - Joanna Mucha
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE