Igor Tuleya zabrał głos po decyzji Izby Dyscyplinarnej: Mała bitwa, którą wygraliśmy

Sędzia Igor Tuleya
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Sędzia Igor Tuleya

Igor Tuleya po ogłoszeniu przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego decyzji, że nie wyraża ona zgody na jego zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie go do prokuratury, nie krył satysfakcji. Jak powiedział Tuleya, była to: Mała bitwa, którą dziś wygraliśmy. Sędzia Tuleya dodał, że jego immunitetu też w pierwszej instancji nie uchylono: - Izba Dyscyplinarna nie uchyliła go i na skutek zażalenia prokuratury w drugiej instancji już ten immunitet uchyli - przypomniał.

W czwartek późnym wieczorem zdecydowano o tym, że w przypadku sędziego Igora Tuleyi nie dojdzie do zatrzymanie i przymusowego doprowadzenia do prokuratury w celu postawienia mu zarzutów dotyczących ujawnienia tajemnicy ze śledztwa. Taką decyzję ogłosiła o 23:00 Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, o czym pisaliśmy wczoraj. Orzeczenie to jest nieprawomocne. Wniosek w sprawie zatrzymania i przymusowego doprowadzenia sędziego Tuleyi został skierowany do Sądu Najwyższego w połowie marca. Prokuratura Krajowa informowała wtedy, że w związku z tym, iż sędzia Igor Tuleya po raz trzeci, pomimo obowiązku prawnego, nie stawił się na przesłuchanie w prokuraturze, Wydział Spraw Wewnętrznych PK wystąpił do Izby Dyscyplinarnej o zgodę na jego przymusowe doprowadzenie.

Igor Tuleya na gorąco skomentował decyzję Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego mówiąc wprost:

- To mała bitwa, którą dziś wygraliśmy, ale wojna w obronie praworządności trwa, ale wojna w obronie praworządności trwa. Nie skończyła się, walczymy do końca. 

Kim jest Igor Tuleya?

Igor Tuleya urodzony w 1970 roku w Łodzi, jest prawnikiem i sędzią. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Był sędzią w Sądzie Okręgowym w Warszawie, w którym pełnił też rolę rzecznika prasowego. 

Demonstracje w obronie Igora Tulei pod Sądem Najwyższym. Są zatrzymani

Super Raport 20.01 (Goście: Sebastian Kaleta – wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Igor Tuleya – sędzia)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze