Janusz Korwin-Mikke: "Posłowie powinni pracować za darmo". Odda pensję?

2021-08-04 6:00
Tak mieszka Janusz Korwin-Mikke z żoną
Autor: NEMO/ SUPER EXPRESS Tak mieszka Janusz Korwin-Mikke z żoną

Janusz Korwin-Mikke (79 l.) wyłożył kawę na ławę! Zdaniem posła Konfederacji posłowie powinni służyć ojczyźnie... bez żadnego wynagrodzenia!

Janusz Korwin-Mikke o podwyżkach dla posłów

– Ja uważam, że posłowie w ogóle nie powinni brać pieniędzy i powinni pracować za darmo – mówi w rozmowie z „Super Expressem” szczery do bólu Korwin, gdy pytamy go o fakt, że posłowie właśnie dostali podwyżkę 6,3 tys. zł. Jednak mimo tak dosadnych słów, polityk wcale nie ma zamiaru zrzec się swojego wynagrodzenia. – Oczywiście, że tego nie zrobię. Albo wszyscy pracujemy za darmo, albo nikt – mówi nam polityk.

Cóż, Korwin jako poseł-bogacz pewnie mógłby sobie pozwolić na pracę za darmo. Jego majątek opiewa na ponad 7 mln zł, które ulokowane są w nieruchomościach. Oprócz tego dostaje podwójną emeryturę – zarówno z ZUS, jak i z Parlamentu Europejskiego. W 2020 r. tylko z tych dwóch źródeł jego konto powiększyło się o 75 tys. zł.

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Podwyżki dla posłów. Miażdżące wyniki sondażu, Polacy są oburzeni

>Profesor oburzony. Poszło o podwyżki dla polityków

Sedno Sprawy - Janusz Korwin Mikke
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE