Jarosław Gowin wyznaje: nie mamy CICHYCH DNI z Kaczyńskim

2020-09-20 12:13 tw
Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński
Autor: Jerzy Dudek / Forum

Choć politycy PiS mówią krótko: koalicji już nie ma, a koalicjanci muszą iść po rozum do głowy, to Jarosław Gowin uspokaja: „zarówno w sensie formalnym, jak i faktycznym, umowa koalicyjna obowiązuje, a przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski zasiadają w rządzie”. Dodaje, że nie ma z Jarosławem Kaczyńskim „cichych dni” i w każdej chwili może do niego zadzwonić. Czemu jednak z nim jeszcze nie rozmawiał?

Lider Porozumienia udzielił wywiadu „Super Expressowi”, w którym był pytany, czy od czwartku, kiedy z całą mocą wybuchł kryzys koalicyjny, miał okazję rozmawiać z prezesem PiS, czy jednak mają z Jarosławem Kaczyńskim „ciche dni”. „Nie nazwałbym tego cichymi dniami, bo w każdej chwili mógłbym sięgnąć po telefon i porozmawiać” - przekonywał Jarosław Gowin. Na uwagę naszego dziennikarza, że jednak takiej rozmowy nadal nie odbył, stwierdził, że „obecnie byłaby ona przedwczesna”.

„Najpierw kierownictwo PiS musi wyklarować swoje stanowisko. Nie tylko wobec koalicjantów, ale także wobec faktu, że tak wielu posłów PiS zagłosowało przeciwko „piątce dla zwierząt”. To trochę niedoceniana przyczyna obecnego kryzysu” - tłumaczył lider Porozumienia.Co jeszcze mówił Gowin? Więcej w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Najnowsze