Jarosław Kaczyński wymierzył siarczysty policzek Gowinowi! Czy to koniec Zjednoczonej Prawicy?

2021-06-20 14:16
Jarosław Kaczyński przemawia na inauguracyjnym kongresie partii Republikanie
Autor: RepublikaniePLPartia/Facebook Jarosław Kaczyński przemawia na inauguracyjnym kongresie partii "Republikanie"

Szok! Na inauguracyjnym kongresie partii Republikanie, pojawił się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński! To duży cios dla Jarosława Gowina, gdyż założycielami partii Republikanie są te same osoby, które próbowały odebrać Gowinowi władzę w Porozumieniu. Chodzi oczywiście o Adama Bielana i Kamila Bortniczuka, którzy do warszawskiego teatru Palladium ściągnęli samego prezesa PiS.

- Największym zagrożeniem jest dzisiaj skrajnie wypaczona forma liberalizmu - powiedział Kaczyński przemawiający do zebranych w warszawskim teatrze Palladium. - Objawia się ona w różnych formach. Jedną z jej najpopularniejszych form jest bezczelność w przestrzeganiu deklaracji naszej konstytucji - dodał honorowy gość konwencji. - Chcemy państwa dla obywateli, państwa dla wspólnoty i państwa, które chce realizować historyczne zadania narodu. Dziś formy są bardzo często skrajne i prezentowane zupełnie wprost, z otwartością, którą można przedstawić jako bezczelność - mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński na konferencji partii Republikanie

Na konwencji Jarosław Kaczyński mówił o swojej wizji Polski oraz o Polskim Ładzie. - Jedność i droga do zwycięstwa wiedzie przez Polski Ład i ta droga musi być z nami wspólnie przebyta. (...) Dla dobra Polaków i dla dobra Europy - powiedział Kaczyński, który na koniec życzył partii Republikanie "wielki sukcesów". - Muszę uciekać, bo czekają mnie spotkania związane z Polskim Ładem - poinformował zebranych prezes PiS, który następnie opuścił budynek. 

>Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu! Wiemy kiedy, decyzja zapadła

Napięcia tzw. Zjednoczonej Prawicy sięgają zenitu. O niedzielnej konwencji posłów wyrzuconych z Porozumienia mówił Michał Wypij w "7. dniu tygodnia" radia ZET. - Grupa posłów, która poszła za Adamem Bielanem, jest dzisiaj synonimem zdrady, braku lojalności i wyboru stanowisk ponad interes państwa. To jest jasne, że to wszystko inspirowane i autoryzowane było przez PiS - powiedział z kolei bliski współpracownik Gowina, poseł Michał Wypij z Porozumienia. Wypij odniósł się do słów Bielana, że jest on - obok Kaczyńskiego, Ziobry i Gowina - "czwartym liderem Zjednoczonej Prawicy". - To, że Adam Bielan nazywa siebie czwartym liderem, cóż, nie każdy chłop z widłami to Posejdon. Nie ma tu czego komentować - podsumował Wypij. 

Czy wystąpienie Kaczyńskiego na konwencji śmiertelnych wrogów Gowina będzie ostatecznym gwoździem do trumny koalicji? Czas pokaże. 

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Jarosław Gowin zawieszony w prawach członka partii. Co zamierza Bielan?

>Nowe ugrupowanie w Sejmie już oficjalnie. Co wiemy o Partii Republikańskiej?

>Wyśmiali strój Agaty Dudy. Wtedy do akcji wkroczył Durczok. „Od*** e się”. Ostro!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze