Jest decyzja ws. protestu wyborczego Trzaskowskiego. Czy powtórzą wybory?!

2020-08-01 20:44 wp
Jest decyzja ws. protestu wyborczego Trzaskowskiego. Czy powtórzą wybory?!
Autor: East News Jest decyzja ws. protestu wyborczego Trzaskowskiego. Czy powtórzą wybory?!

Druga tura wyborów 2020 odbyła się 12 lipca. To właśnie wtedy Polacy na całym świecie wybrali się do urn aby oddać głos na wybranego kandydata. Choć zwyciężył Andrzej Duda, komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego nie poddał się! Jest decyzja ws. protestu wyborczego Trzaskowskiego. Czy powtórzą wybory?!

Jest decyzja Sądu Najwyższego w sprawie protestu wyborczego komitetu Rafała Trzaskowskiego! Łącznie protestów wyborczych wpłynęła ogromna suma, bo 5,8 tys. Jak podaje tvn24.pl, do piątku 31 lipca, SN rozpoznał 5066 protestów wyborczych. Za zasadne uznał 65 z nich. Nie mają one wpływu na wynik wyborów. Następnego dnia Sąd Najwyższy pracował nad protestem złożonym przez Koalicję Obywatelską. Protest złożony przez komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego dotyczył "naruszenia prawidłowego postępowania przez organy administracji rządowej i także wspierania przez te organy rządowe jednego z kandydatów" - podaje tvn24.pl. Jest decyzja ws. protestu wyborczego Trzaskowskiego. Czy powtórzą wybory?!

Niestety wszystko wskazuje na to, że Rafał Trzaskowski będzie musiał na dobre pogodzić się z przegraną. Sąd Najwyższy pozostawił protest złożony przez reprezentantów jego komitetu wyborczego bez dalszego biegu. Miał wykraczać poza ustawowo określony przedmiot i granice zakreślone w Kodeksie wyborczym. Uchwała w sprawie ważności wyborów musi być podjęta w ciągu 21 dni od podania przez PKW oficjalnych wyników wyborów.

Najnowsze