Kaczyński może skakać z radości. Taka wiadomość w weekend!

2021-02-28 11:47 jot PAP
Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia. Jak wynika z najnowszego sondażu partyjnego, przygotowanego przez pracownię Estymator dla serwisu DoRzczy.pl, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS mógłby liczyć na 37,6 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła w sondażu Koalicja Obywatelska na 19,2, a ruch Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 17,1 proc. zamyka podium. To dobre wieści dla Kaczyńskiego.

Dobre wieści w środku weekendu dla Jarosława Kaczyńskiego. Z nowego badania wynika, że gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą  niedzielę, to Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 37,6 proc. głosów, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego sondażu o 0,2 pkt proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która odnotowała największy spadek, bo o 2,3 pkt proc., i obecnie może liczyć na 19,2 proc. poparcia. Trzecie miejsce zajmuje ruch Szymona Hołowni, który może liczyć na 17,1 proc. głosów. Poparcie dla Polski 2050 wzrosło o 0,9 pkt proc., to już kolejny sondaż, w którym Hołownia zajmuje dobrą lokatę. 

Wybory w najbliższą  niedzielę. Kto dostałby się do Sejmu?

Według wyników sondażu do Sejmu dostałaby się też Lewica z 11,4 proc. poparcia (wzrost o 1,7 pkt proc.), Konfederacja z 6,9 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska z 5,5 proc. poparciem. (wzrost o 0,1 pkt proc.). Przeliczając te wyniki najnowszego sondażu na mandaty, okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 212 miejsc w Sejmie, Koalicja Obywatelska – 90, Polska 2050 – 82, Lewica – 46, Konfederacja – 17, PSL-Koalicja Polska – 12.

CZYTAJ>>>Cejrowski gruchnął w rząd! Najbardziej oberwał Niedzielski. Aż wióry lecą

Badanie przeprowadzono w dniach 25-26 lutego 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1041 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 58 proc. 

Express Biedrzyckiej - Leszek Balcerowicz: PiS zdobywa władzę jak komuniści
Najnowsze