Koledzy z partii zwolnili rzeczniczkę SLD. Trudno uwierzyć, że poszło właśnie o TO. Żukowska musi się z tym pogodzić

2021-01-13 19:17 tw
Anna Żukowska
Autor: PAP/Radek Pietruszka Anna Żukowska

Anna Maria Żukowska nie jest już rzeczniczką prasową SLD – taką decyzję podjął dziś zarząd partii. W uchwale zdecydowano, że stanowiska rzecznika nie może pełnić parlamentarzysta. Tyle oficjalnie. Nieoficjalnie to uderzenie w Żukowską, której styl sprawowania funkcji nie wszystkim się w partii podobał.

Jak informuje Interia, przeciwko Żukowskiej zwrócili się lokalni działacze SLD. Pretensje, jakie formułowali pod jej adresem, dotyczyły przede wszystkim tego, że zbyt dużo miejsca poświęcała… sprawom osób LGBT i kwestiom kulturowym. Działacze Sojuszu uznali, że przez to zbyt rzadko partia podejmowała kwestie pracownicze.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pensja dla pierwszej damy. Są konkrety! Agata Duda może się cieszyć?

Choć już od dłuższego czasu nad Żukowską zbierały się czarne chmury, to zdaniem informatorów Interii, pozbawienie jej funkcji rzeczniczki przyspieszyło, kiedy w jednym z programów publicystycznych powiedziała, że szczepienia przeciwko koronawirusowi powinny być obowiązkowe.

Anna Maria Żukowska jest uznawana za jedną z najbliższych współpracowniczek przewodniczącego SLD, Włodzimierza Czarzastego. Jest też jedną z najbardziej rozpoznawanych posłanek Sojuszu. Kto ją zastąpi na stanowisku? Na razie nie wiadomo.

Express Biedrzyckiej - Władysław Kosiniak-Kamysz: Dworczyk to jedyny sprawny minister
Najnowsze
KOMENTARZE