Kolejny fatalny sondaż dla PiS. Tego już się nie da zatrzymać!

2020-10-30 20:41 tw
Jarosław Kaczyński
Autor: AP/East News Jarosław Kaczyński

Lista problemów PiS wydłuża się z każdym dniem. Do problemów z dramatycznym wzrostem zachorowań na koronawirusa, działającej na granicy wytrzymałości służby zdrowia i protestów, w których uczestniczą setki tysięcy Polaków w sprzeciwie przeciwko zakazowi aborcji dochodzą kolejne. Spadające poparcie dla PiS. Kolejny sondaż przynosi partii Jarosława Kaczyńskiego fatalne wieści!

Jak wynika z badania CBOS PiS stracił aż 9 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Na rządzącą partię głosowałoby 31,3 proc. Polaków. Kolejna w zestawieniu tradycyjnie już znalazła Platforma Obywatelska z poparciem 18,1 proc.. Oznacza to wzrost o 2,4 pkt. proc. Podium zamyka ruch Szymona Hołowni Polska 2050, która może liczyć na 9,7 proc. poparcia (wzrost o 2 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłby się jeszcze dwie partie Konfederacja (8,1 proc.) oraz Lewica (6,9 proc.). Poniżej progu wyborczego znalazłby się PSL (3,7 proc.). Wzrósł też odsetek niezdecydowanych. 17 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, jaką partię popiera.

Jak zwraca uwagę CBOS, „wydarzenia z trzeciej dekady października wpłynęły na wyraźne osłabienie społecznego poparcia dla rządzącej formacji”. Badanie było prowadzone w dniach 19-29 października, czyli w czasie, gdy emocje społeczne ogniskowały się przede wszystkim na ogromnych wzrostach zakażeń koronawirusem oraz wyroku TK, który ograniczył i tak bardzo restrykcyjne prawo aborcyjne. Zwłaszcza to drugie wydarzenie stało się głównym punktem zapalnym sytuacji w Polsce.

Badanie CBOS to kolejny sondaż pokazujący spadające poparcie dla PiS. Dwa dni temu w badaniu Kantar dla „Gazety Wyborczej” PiS zanotował poparcie 26 proc. ankietowanych – to najniższy wynik od pięciu lat.

Najnowsze
KOMENTARZE