KOMPROMITACJA Waszczykowskiego! Rozmawiał z ministrem NIEISTNIEJĄCEGO państwa...

2017-01-11 13:08
WITOLD WASZCZYKOWSKI
Autor: Marcin Wziontek WITOLD WASZCZYKOWSKI zasłynął wpadką, gdy powiedział, że rozmawiał z ministrem mitycznego państwa San Escobar.

Minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski gościł w USA, gdzie zabiegał o to, by Polska znalazła się w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Jak pochwalił się mediom, odbył przy tej okazji wiele bardzo wartościowych rozmów z osobami pełniącymi takie same funkcje w innych państwach. Jedną z nich miała być rozmowa z przedstawicielem państwa San Escobar. Jedyny problem w tym, że takie państwo nie istnieje... Żenującą pomyłkę szefa MSZ bezlitośnie wykpili inni politycy i internauci.

Jak powiedział w Polsat News Waszczykowski: - Mamy okazję prawie do 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. krajami na Karaibach po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami, jak San Escobar albo Belize. Taka wypowiedź nie miała szans przejść bez echa, i błyskawicznie powstały prześmiewcze memy, profile fikcyjnego państwa i zgryźliwe komentarze. Ministra  starała się wytłumaczyć jego rzeczniczka:

 

 

Minister chcąc się wytłumaczyć z wpadki pogrążał się jeszcze bardziej. W rozmowie z TVN24 podał najpierw angielską nazwę, czyli "Saint Kitts and Nevis". Na tym wystarczyło się zatrzymać, bo to kraj anglojęzyczny. Chciał jednak podać jeszcze jedną nazwę, czyli "San Cristobal y Nieves". Niestety- nie wyszło, gdyż przebąknął coś o "San Kristofer". Na koniec dodał, że po ponad 20 godzinach w samolotach i kilku przesiadkach człowiek ma prawo do przejęzyczenia. Nie przekonało to jednak internautów, którzy z miejsca zareagowali. Pojawiła się sugestia, że minister był świeżo po seansie znanego serialu "Narcos" o Pablo Escobarze:

 

Wskazano również potencjalne nowe kierunki rozmów:

 

Profil na FB San Escobar pokazał swojego prezydenta:

 

Przypomniano, że przedstawiciel San Escobar gościł już w Polsce wcześniej:

 

 

A jak wy oceniacie słowa szefa polskiej dyplomacji? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński w szpitalu wojskowym

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE