Kongres PO. Tusk idzie na całość i złożył ważną deklarację [RELACJA NA ŻYWO]

2022-01-29 14:28
Donald Tusk
Autor: faebook/Donald Tusk

Platforma Obywatelska organizuje kongres pod hasłem: "Odporna Polska". To pierwszy z cyklu kongresów programowych PO. W sobotę 29 stycznia politycy PO i eksperci opowiedzą m.in. o swych pomysłach na reformę służby zdrowia i systemu podatkowego. Opinia publiczna i politycy wszystkich ugrupowań czekają przede wszystkim na wystąpienie lidera PO - Donalda Tuska. Zapraszamy do śledzenia relacji z na żywo z kongresu Platformy Obywatelskiej.

Kongres Platformy Obywatelskiej "Odporna Polska" [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

14:37

Tusk wciąż ostro krytykuje obóz rządzący. - Skrót PiS oznacza Przekupstwo Inwigilację Szantaż - podkreślił lider PO.

14:26

Donald Tusk złożył publicznie bardzo ważną deklarację. - Chcę przygotować Platformę Obywatelską i naszych koalicjantów z Koalicji Obywatelskiej do zwycięstwa. Przyrzekam Wam: w najbliższych miesiącach dogonimy, a w wyborach przegonimy PiS - zapewnił.

14:21

- Sezon bezkarności kończy się na naszych oczach. Nie pozostaną bezkarni ci, którzy nadużyli władzy wobec zwykłego człowieka - grzmi Tusk.

14:14

- Najwyżsi urzędnicy państwowi zarabiali swoje prywatne pieniądze na chorobie i śmierci Polaków.
Rządzą nami ignoranci i tchórze - dodaje przewodniczący Platformy.

14:10

Tusk: "Wszyscy mamy prawo do normalnego życia - ile razy dziennie mamy słuchać o liczbie ofiar i nieudolności władzy?
Wiem, że czujemy to samo. (...) Prezes Kaczyński wymyślił ustawę, która zamiast chronić Polaków, ma ich skłonić, żeby donosili na siebie nawzajem. Tylko w chorym umyśle może pojawić się tak upiorny pomysł".

14:05

- To tak okrutne, że nie chce mi przejść przez gardło: Polska bije wszelkie rekordy jeśli chodzi o tzw. nadmiarowe zgony - powiedział Tusk.

14:00

Na scenie pojawił się lider PO Donald Tusk.

13:47

Marta Golbik, posłanka PO ostro uderza PiS i nawiązuje do katastrofy smoleńskiej: "Odporna Polska to Polska, w której polityk nie zastępuje pilota podczas awaryjnego lądowania. To Polska, w której polityk nie zastępuje naukowców w obliczu tak wielkiej pandemii". 

13:48

13:37

Postulaty PO w zakresie cyfryzacji i bezpieczeństwa w sieci:

• Cyfrowy alert - powszechna usługa informująca obywateli, że właśnie ktoś użył ich danych osobowych

• Cyfrowa Pierwsza Pomoc - szybkie wsparcie dla ofiar ataku w sieci

13:24

13:15

Największa opozycyjna partia transmituje swój event w mediach społecznościowych. 

13:00

Wystartował Kongres Programowy PO Odporna Polska!

12:20

"To będzie pierwszy z tegorocznych kongresów, które nazywamy "kongresami roboczymi", ponieważ wypracowujemy na nich, nie tylko z ekspertami, ale też z naszymi członkami, program Platformy Obywatelskiej, z którym pójdziemy do kolejnych wyborów parlamentarnych" - zapowiada w rozmowie z PAP wiceprzewodnicząca PO Izabela Leszczyna.

12:02

Organizację siedmiu kongresów programowych zapowiedział szef PO Donald Tusk podczas obrad Rady Krajowej PO w grudniu ub.r. Spotkania te - jak informował wówczas były premier - mają dopracować i uaktualnić ofertę programową największej partii opozycyjnej, a także stanowić część przygotowań Platformy do wyborów parlamentarnych. Tusk nakreślił w grudniu "Plan działania", obejmujący także stworzenie "systemu obywatelskiej kontroli prawidłowości i uczciwości wyborów" oraz nawiązanie szerokiej współpracy z innymi siłami prodemokratycznymi.

11:01

Kongres "Odporna Polska" zaczął się w piątek 28 stycznia, ale to właśnie w sobotę 29 stycznia, zaplanowano najważniejsze rozmowy w ramach kongresu, jednego z 7 planowanych przez Platformę Obywatelską. Organizację cyklicznych wydarzeń zapowiedział szef PO Donald Tusk podczas obrad Rady Krajowej PO w grudniu 2021. Spotkania te, jak informował wówczas były premier, mają dopracować i uaktualnić ofertę programową największej partii opozycyjnej, a także stanowić część przygotowań Platformy do wyborów parlamentarnych.

Pierwszy kongres, pod hasłem "Odporna Polska" rozpoczął się w piątek po południu, a jego zasadnicza część, obejmującą m.in. wystąpienie Donalda Tuska, jest w sobotę. - To będzie pierwszy z tegorocznych kongresów, które nazywamy "kongresami roboczymi", ponieważ wypracowujemy na nich, nie tylko z ekspertami, ale też z naszymi członkami, program Platformy Obywatelskiej, z którym pójdziemy do kolejnych wyborów parlamentarnych - zapowiadała w rozmowie z PAP wiceprzewodnicząca PO Izabela Leszczyna.

Kongres "Odporna Polska". Tusk zabrał głos

Donald Tusk, pytany w czwartek przez PAP o kongres, poinformował, że w jego przygotowaniu uczestniczyły "dziesiątki i setki ekspertów, ale też ludzie, którzy doświadczają na co dzień problemu z brakiem odporności państwa polskiego na takie sytuacje jak pandemia". - Ci wszyscy ludzie przygotowali propozycje, które mają ten zbiorczy tytuł "Odporna Polska". Chcemy, żeby Polska była odporna na różne nieprzewidywalne zdarzenia, takie jak pandemia - powiedział Tusk. Piątek i sobotę rano organizatorzy przewidzieli na dyskusję wewnętrzną z ekspertami. Sobotnie podsumowanie będzie otwarte, od godz. 13 głos zabiorą - oprócz szefa PO Donalda Tuska - także: Izabela Leszczyna oraz młodzi posłowie, tacy jak Arkadiusz Marchewka, Mateusz Bochenek czy Marta Golbik.

Kongres PO: jakie tematy zaplanowano? 

Tematami kongresu są: walka z pandemią, cyberbezpieczeństwo i finanse publiczne oraz sprawy zmian podatkowych. Transmisja z kongresu PO jest dostępna m.in. na profilach partii w mediach społecznościach. 

Sonda
Kogo bardziej cenisz - Jarosława Kaczyńskiego czy Donalda Tuska?
Express Biedrzyckiej - Jan Grabiec: Kaczyński ma kompleks, fobię i lęk przed Tuskiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE