Koronawirus w Polsce: 1467 nowych przypadków. 1800 ofiar. Nowe KARY

2020-08-09 19:28 Łukasz Maziewski
Koronawirus w Polsce (Dane 9.08.2020)
Autor: SE

Epidemia koronawirusa w Polsce przyśpiesza w zatrważającym tempie. W sobotę padł tragiczny rekord: 843 przypadki nowych zakażeń, czyli najwięcej od początku epidemii. W niedzielę było ich mniej – 624, ale to wciąż ogrom. W weekend na COVID-19 zmarło 20 osób, w sumie wirus pochłonął już 1807 ofiar.

Koronawirus w Polsce: w weekend stwierdzono 1467 nowych przypadków oraz 20 ofiar śmiertelnych pandemii COVID 19. Nic więc dziwnego, że rząd wprowadził od soboty nakaz bezwzględnego zasłaniania ust i nosa w sklepach, urzędach czy w komunikacji miejskiej. Za brak maseczki policja może karać mandatem nawet do 500 zł. Przepisy miały obowiązywać od 1 września, ale ze względu na obecną sytuację rząd przyspieszył ich wprowadzenie. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński (32 l.) tłumaczy, że twarz można zasłaniać maseczką bądź przyłbicą, ale tylko taką, która w całości zakrywa nos i usta. Z obowiązku będą zwolnione osoby z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawni intelektualnie czy osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu nosa i ust. Jeśli ktoś nie może zasłaniać twarzy ze względów zdrowotnych, od soboty musi mieć stosowne zaświadczenie.

Do kontroli przestrzegania nowych zapisów ruszyła policja. - Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy prawie 60 tys. osób osób, a ponad 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym – informuje rzecznik policji. Insp. Mariusz Ciarka (41 l.) przypomina, policja może zwrócić uwagę, pouczyć, wystawić mandat do 500 zł, a nawet skierować sprawę do sądu

Koronawirus w Polsce (Dane 9.08.2020)
Autor: SE
Koronawirus w Polsce (Dane 9.08.2020)
Autor: SE
Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze