Koronawirus w Polsce. Złe prognozy na sobotę. "Przekroczymy kolejną barierę"

2022-01-21 20:41
Piąta fala COVID-19 w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podaje datę
Autor: Piotr Malecki/East News Piąta fala COVID-19 w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podaje datę

Piąta fala koronawirusa nie odpuszcza. Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, zdradził bardzo niepokojące prognozy na sobotę. - Myślę, że sobota będzie dniem, kiedy przekroczymy kolejną barierę, czyli 40 tys. nowych przypadków. Te wyniki, które spływają w tej chwili na to wskazują - prognozował na antenie Polsat News Kraska. Dodatkowo wiceszef resortu zdrowia podkreślił, że ok. 30 proc nowych przypadków to mutacja Omikron. Kraska przyznał ponadto, że koronawirus niedługo może przybrać formę podobną do grypy i wyraził nadzieję, że rok 2022 będzie ostatnim rokiem pandemii COVID-19.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem stacji Polsat News, gdzie wypowiedział się na temat związanych z koronawirusem prognoz na najbliższe dni. Wiceszef resortu zapowiedział, że w sobotę, 22 stycznia, w Polsce przekroczona zostanie bariera 40 tys. przypadków COVID-19 dziennie. - Te wyniki, które spływają w tej chwili, na to wskazują - powiedział. Kraska poinformował też, że ok. 30 procent nowych przypadków to zachorowania na mutację Omikron. Najnowszy wariant wirusa szybko wypiera poprzednie, a przykład Europy Zachodniej pokazuje, że wysoki procent zachorowań na tę mutację będzie się utrzymywać. Minister Adam Niedzielski informował wcześniej o skróceniu kwarantanny. Zmiany wejdą w życie od poniedziałku. - Skróciliśmy tę kwarantannę do 7 dni, izolacja pozostaje bez zmian. Zrobiliśmy to m.in. z powodu medycznego. Okazuje się, że zakaźność nowej mutacji - wyjaśniał decyzję wiceminister na ekranie Polsat News.

Padły też optymistyczne słowa. Waldemar Kraska stwierdził, że w przyszłości koronawirus może być podobnego rodzaju przypadłością co grypa. Konieczne do tego jednak jest zaszczepienie znacznej części populacji. Wiceminister wypowiedział się również na temat końca pandemii COVID-19, który jego zdaniem może być rychły. - Każda epidemia kiedyś się kończy. Patrząc historycznie, trwają około dwóch lat. Mam nadzieję, że 2022 rok jest ostatnim rokiem tej obecnej - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Waldemar Kraska.

Jasnowidz Jackowski przepowiada grozę. Nadchodzą koszmarne czasy?
Sonda
Bardziej boisz się szczepionki na koronawirusa czy koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE