Dzieje się! Kosiniak-Kamysz do Gowina: "Wyjdźmy z tych okopów opozycyjności"

2022-05-21 14:41
Władysław Kosiniak-Kamysz
Autor: Tomasz Radzik Władysław Kosiniak-Kamysz

Wiem, że wybraliście dobrą drogę, trudniejszą, bardziej wymagającą, ale drogę odwagi, a nie pohańbienia, drogę prawdy, a nie kłamstwa, a na końcu drogę zwycięstwa, a nie totalnej klęski. I wytrwajcie w niej - mówił w sobotę zwracając się do polityków Porozumienia, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. I zaapelował: Wyjdźmy z tych okopów opozycyjności, pokażmy, że potrafimy jeszcze wiele wspólnie dobrego zrobić. To jest bardzo potrzebne.

Kosiniak-Kamysz do Gowina: wspólnie jesteśmy w opozycji

W sobotę (21.05.2022) w Warszawie odbywa się konwencja krajowa Porozumienia Jarosław Gowina. Gościem konwencji jest m.in., lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców podczas wystąpienia na konwencji zwrócił uwagę, że doświadczenia Porozumienia i PSL w ostatnich miesiącach są wspólne, "bo wspólnie jesteśmy w opozycji". "Przez kilka lat wcześniej były rozbieżne, może nie w każdym punkcie, bo my też głosowaliśmy za 500 plus, razem głosowaliśmy za projektami tymi społecznymi, mądrymi" - mówił Kosiniak-Kamysz. Ale - jak dodał - "były też te różnice". "I o nich, żeby być szczerym trzeba powiedzieć. Moim zdaniem za późno powiedzieliście - dość zawłaszczaniu państwa. Dzisiaj pozostali, ci którzy obronili Polskę przed wyborami +kopertowymi+, przed +piątką Kaczyńskiego+, czy bałaganem Polskiego Ładu, bo to dzięki wam udało się to zrobić" - powiedział szef PSL.

"Ja wiem, że jest wam ciężko, ale powiem wprost, że nie daliście się kupić, nie daliście się sprzedać za stanowiska, które wam oferowano" - mówił Kosiniak-Kamysz. "Zostali ci, którzy wybrali trudną drogę, pod prąd do góry, bo tam jest źródło (...) Zostali ci, którym wiem, że nie jest łatwo też w społecznościach lokalnych, którzy dostali po głowie" - powiedział szef PSL.

Kosiniak-Kamysz: wybraliście drogę trudniejszą

"Wiem, że wybraliście dobrą drogę, trudniejszą, bardziej wymagającą, ale drogę odwagi, a nie pohańbienia, drogę prawdy, a nie kłamstwa, a na końcu drogę zwycięstwa, a nie totalnej klęski. I wytrwajcie w niej, udowadniajcie to na każdym kroku" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

"Wyjdźmy z tych okopów opozycyjności, pokażmy, że potrafimy jeszcze wiele wspólnie dobrego zrobić. To jest bardzo potrzebne" - dodał.

Paulina Matysiak – Pieniądze to nie wszystko
Sonda
Twoim zdaniem Władysław Kosiniak-Kamysz ma szansę zostać w przyszłości prezydentem Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE