Kryscina Cimanouska już w Warszawie. Wymowny komentarz premiera

2021-08-04 22:37
Mateusz Morawiecki
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki postanowił na swoim Facebooku odnieść się do przylotu lekkoatletki Krysciny Cimanouskiej do Warszawy. Białorusinka odstała wizę humanitarną w Polsce po tym, jak została uznana przez ojczyste władze za zdrajczynię i wycofana z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Chciano zmusić ją do powrotu na Białoruś, ta jednak zaapelowała o pomoc.

Mateusz Morawiecki miał zadzwonić we wtorek do lekkoatletki, zapraszając do Polski i zapewniając o wsparciu. Kryscina Cimanouska zadziwiła jednak wszystkich, gdy w ostatniej chwili zamiast wsiąść w samolot do naszego kraju poleciała do Wiednia. Jak donoszą media, decyzja miała zapewnić jej bezpieczeństwo, a stamtąd poleciała już na lotnisko Chopina w Warszawie, gdzie wylądowała 4 sierpnia około 20:30. Gdy została już oficjalnie przywitana, Mateusz Morawiecki zamieścił na swoim Facebooku wymowny wpis. - Białoruska sportsmenka Kryscina Cimanouska wylądowała już bezpiecznie w Warszawie. Jej mąż otrzymał natomiast polską wizę humanitarną. Podejmowaliśmy błyskawiczne decyzje i szybkie działania. Byliśmy skuteczni. Dziękuję zaangażowanym służbom dyplomatyczno-konsularnym za sprawne przeprowadzenie tej operacji. Polska po raz kolejny pokazuje swoją solidarność i wsparcie dla ofiar prześladowań na Białorusi – napisał. Dodał także filmik, na którym widać moment lądowania i wysiadania Białorusinki z samolotu.

Zobacz: 

Mateusz Morawiecki we wstrząsającym wpisie. Chodzi o dramat lekkoatletki z Białorusi

Skomplikowane relacje w rodzinie Mateusza Morawieckiego. Smutne. O tym się nie mówi

Morawiecki nie ma złudzeń, co nas czeka. „Czarne scenariusze”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE