Kukiz chciał zagłosować na Dudę i na Trzaskowskiego. Dlaczego zmienił zdanie? Wybory 2020

2020-07-09 12:17 ZPL
Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda. Styl kandydatów na prezydenta.
Autor: AP, FACEBOOK Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda. Styl kandydatów na prezydenta.

Druga tura wyborów już za kilka dni, a to oznacza ostatnią prostą kampanii prezydenckiej. Nic więc dziwnego, że zarówno Andrzej Duda jak i Rafał Trzaskowski zażarcie walczą o głos każdego wyborcy. Tymczasem swoje zdanie na temat wyborów 2020 postanowił również wypowiedzieć Paweł Kukiz, który był dziś gościem w RMF FM. Jego decyzja może wielu zaskoczyć.

Wspólnym kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz 15' był Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes ludowców miał całkiem spore szanse na wejście do drugiej tury, dopóki w walce o fotel prezydencki nie pojawił się Rafał Trzaskowski, zastępujący Małgorzatę Kidawę-Błońską. Ostatecznie pierwsze głosowanie wygrał Andrzej Duda, zaś drugie miejsce przypadło właśnie kandydatowi PO. Co ciekawe, obaj mogliby liczyć na "poparcie" przez Pawła Kukiza. Polityk w RMF FM zadeklarował: - Nie zdążyłem się zapoznać się ani z jednym, ani z drugim pismem. Gdybym nie dostał tych pism w ogóle, to z całą pewnością poszedłbym do urny i postawiłbym krzyżyk na obu panów. Kukiz wysłał do obu kandydatów pytania dotyczące wprowadzenia tzw. sędziów pokoju, jednomandatowych okręgów wyborczych czy też ustroju prezydenckiego. Odpowiedzi otrzymał dziś w nocy (tj. 9 lipca - przyp. red.) i nie zdążył się z nimi zapoznać.

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7-21. Chwilę po ich zamknięciu powinniśmy poznać pierwsze wyniki exit poll. 

Czytaj: Debata prezydencka 2020 Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. 10 PYTAŃ I ODPOWIEDZI. Wybory 2020 [TYLKO U NAS]

Super Raport 8 VII (goście: Radosław Fogiel - PiS, Sławomir Neumann PO, Łukasz Jankowski - prezes Okręgowej Izby Lekarskiej)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze