Kwaśniewski UJAWNIŁ, o czym rozmawiał z Kaczyńskim. Ważne ustalenia

2021-01-13 6:30 zpl
Retro Express logo
Autor: Grafika SE

W 2005 roku odbyły się wybory prezydenckie, który wygrał Lech Kaczyński. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał wówczas Donalda Tuska i objął urząd tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Dwa miesiące wcześniej nowy prezydent odbył ważną rozmową z Aleksandrem Kwaśniewskim. Zapraszamy na kolejny tekst z cyklu "Retro Express".

Po dziesięciu latach prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, w 2005 roku odbyły się kolejne wybory prezydenckie. Sondaże wskazywały, że po zwycięstwo sięgnie Donald Tusk, polityk Platformy Obywatelskiej. Polacy zdecydowali jednak inaczej - następcą Kwaśniewskiego w Pałacu Prezydenckim został Lech Kaczyński, na którego w drugiej turze zagłosowało ponad 54% obywateli. Jak miało wyglądać przekazanie władzy i kluczy do siedziby na Krakowskim Przedmieściu? Dzień po wyborach urzędujący prezydent oraz prezydent-elekt ustalili pierwsze szczegóły. Aleksander Kwaśniewski opowiedział o tym w rozmowie w RMF FM. Politycy rozmawiali przez telefon, a ówczesny prezydent przyznał, że złożył gratulacje swemu następcy. - Rozmawialiśmy o tych dwóch miesiącach do inauguracji. To była kurtuazyjna rozmowa, ale umówiliśmy się także na spotkanie, by można było znaleźć więcej czasu, by porozmawiać o szczegółach; o pewnych informacjach, które przyszły prezydent powinien mieć, a które niekoniecznie można znaleźć w gazetach - powiedział Kwaśniewski.

"Retro Express" to cykl tekstów poświęcony ważnym wystąpieniom, archiwalnym wywiadom, ciekawostkom o Wojciechu Jaruzelskim, Lechu Wałęsie, Aleksandrze Kwaśniewskim, Lechu Kaczyńskim oraz o Bronisławie Komorowskim. Szukajcie na stronie internetowej "Super Expressu".

NIE PRZEGAP: Tak żona Komorowskiego oceniła Marię Kaczyńską. Padły zaskakujące słowa

Tak mieszka Aleksander Kwaśniewski. Niewiarygodnie piękna rezydencja
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze