Legalizacja marihuany już wkrótce? Posłanka Lewicy mówi, komu to potrzebne

2019-12-12 18:08 MMB
marihuana
Autor: Pixabay marihuana

Już wkrótce Polacy będą mogli legalnie zapalić skręta z marihuaną? Posłanka Lewicy Beata Maciejewska złożyła w czwartek wniosek do marszałek Sejmu o powołanie Parlamentarnego Zespołu do spraw Legalizacji Marihuany! – Będąc osobą dorosłą chce sobie zajarać legalnie i wiem, że są miliony takich osób jak ja – argumentuje parlamentarzystka cytowana przez Polsat News.

Wraz z Lewicą do Sejmu wrócił pomysł legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. Posłanka Lewicy Beata Maciejewska ma plan jak doprowadzić do tego, żeby polskie prawo przestało karać ludzi raczących się „trawką”. Na początek zamierza ona powołać zespół parlamentarny. - Zespół ma kilka celów. Po pierwsze celem jest to, żebyśmy w ogóle zaczęli rozmawiać o tym w szerokim gronie ludzi, którzy są zainteresowani tą kwestią, ekspertami i organizacjami pozarządowymi. Druga rzecz to jest to, żebyśmy mieli zdiagnozowane, jakie skutki ma dzisiaj obowiązujące prawo odnośnie marihuany i jakie będzie miało skutki zdrowotne, gospodarcze i społeczne w określonych wariantach – tłumaczy Maciejewska.


Posłanka pochwaliła się swoim pomysłem na Twitterze i trzeba przyznać, że zebrała pozytywne opinie wśród internautów. – Brawo! Miliardy dla budżetu i ochrona dzieci przez tym, co dzieje sie w tym momencie w szkołach. Mafie odcięte od koryta nie będą wystawiać coffee i smart shopow w toaletach podczas przerw – napisał jeden z użytkowników Twittera.


Przypomnijmy, że obecnie Polska posiada jedno z najostrzejszych przepisów antynarkotykowych w całej Unii Europejskiej. Za posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków można trafić do więzienia na 3 lata.