Leszek Millier: COVID party

2021-01-27 6:28 Leszek Miller
Leszek Miller
Autor: Super Express

Rządowa propaganda ogłasza coraz to nowe sukcesy w walce z pandemią, nic więc dziwnego, że luzując mechanizmy zwykłej ostrożności działacze SLD spotkali się nie jak zwykle zdalnie, a twarzą w twarz. Trzeba przyznać, że miał w tym udział nie tylko minister Dworczyk, ale przede wszystkim szef Sojuszu, który z werwą rozpoczął szósty rok czteroletniej kadencji.

Tłocząc się w niewielkim pokoju na ulicy Złotej przekonywał aktywistów, aby zrezygnowali z pomysłu pozbycia się rzeczniczki partii i klubu, której mieli już serdecznie dość. Następnego dnia w głosowaniu rzeczniczka została zmuszona do odejścia, ale jakim kosztem. Czołówka SLD zachorowała na COVID. Szepcze się po kątach, że pewnie jakaś czarownica rzuciła urok. Jest nawet jedna podejrzana, ale jak na razie to tylko takie dogadywanie z boku. Wierzę, że wszystko dobrze się skończy i życzę koleżankom i kolegom szybkiego wyzdrowienia. A jeśli jeszcze przy okazji pozbędą się czarownicy – tym lepiej.

Inne COVID party zorganizował min. Dworczyk. Rząd jest poddenerwowany, bo na oczach całego społeczeństwa Narodowy Program Szczepień wygląda jak po trzęsieniu ziemi. Rząd ma jednak pomysł, jak temu zaradzić. W tym celu min. Dworczyk zaapelował do opozycji, by Narodowy Program Szczepień wyjąć z bieżącej polityki i zaproponował spotkanie u premiera. Opozycja jak zwykle ochoczo pobiegła dróżką wytyczoną przez rządowych speców od propagandy.

To oczywiste, że rząd niczego bardziej nie pragnie, by ucichła krytyka jego nieudolności w walce z pandemią. Tymczasem jak twierdzi prof. Krzysztof Simon z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, faktyczna liczba zgonów z powodu pandemii w Polsce to co najmniej 70 tys. osób! To bezpośrednie ofiary Covidu, ale też chorzy, którzy zmarli, bo szpitale zajęte zarazą nie miały czasu ani możliwości, by poświęcić im należytą uwagę. Mamy jednak szczęście, uważa doradca premiera prof. Horban. Wszak umiera tylko dwa razy więcej ludzi niż normalnie, a nie np. pięciokrotnie jak w Lombardii - powiedział. A pan Dworczyk apeluje, żeby nie grać na emocjach Polaków… Wie, co mówi, sami robią to od lat! 129 miesięcznic smoleńskich, to wymowny dowód cynizmu i wykorzystywania tragedii dla celów politycznych. Policzcie sobie panowie - 70 tys. ofiar COVIDU, to 729 samolotów Tu-154…

Jak mówił Jaroslav Haśek, twórca niezapomnianego „Dobrego wojaka Szwejka”, tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów.

Najnowsze