Magdalena Środa ostro o Kindze Dudzie. "Posłuszne, MAŁO ROZGARNIĘTE, ale urocze dziecko"

2020-09-19 9:29 BL
Kinga Duda zostanie prezydentem
Autor: Art Service

Znana socjolożka prof. Magdalena Środa ostro potraktowała córkę prezydenta Kingę Dudę, która ostatnio została doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenta. Młoda prawniczka za swoją pracę nie otrzymuje wynagrodzenia. Fakt ten mocno nie spodobał się prof. Środzie. Nazwała prezydencką córkę posłusznym, ale mało rozgarniętym dzieckiem!

Córka pary prezydenckiej 25 -letnia Kinga Duda do tej pory nie angażowała się w działalność ojca. Z tego powodu jej wystąpienie podczas wyboru wyborczego stało się dużym wydarzeniem. Kinga zaapelowała wówczas o szacunek i równość dla wszystkich bez wyjątku. Było to wprawdzie jedynie jej wystąpienie. Teraz okazało się , że po zakończeniu stażu w Londynie młoda prawniczka specjalizującej się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym niespodziewanie wróciła do Polski i w sierpniu została doradcą społecznym u swojego ojca, w Kancelarii Prezydenta. Za pracę nie pobiera wynagrodzenia. Fakt ten postanowiła skomentować, nie przebierając w słowach sławna socjolożka prof. Magdalena Środa.

- „Kinga Duda odziedziczyła po mamie gen pasywizmu, po tatusiu gen hucpy - zaczęła wpis Środa. - To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst, a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym, co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę tatusia wyreżyserowaną przez Prezesa, by pokazać narodowi, że nepotyzm jest naszym narodowym dobrem. Dalej jest jeszcze bardziej ostro - „I w jakiej to sprawie posłuszna i nijaka pani Kinga może doradzać tatusiowi, który w 100% zależny jest od Kaczyńskiego? Po co jej były te zagraniczne studia? Wystarczyło pójść do Akademii Rydzyka. No ale mamy trójcę: serwilistyczny prezydent, milcząca żona i posłuszne, mało rozgarnięte, ale urocze dziecko. Szykuje się nam jakaś dynastia?”

Czytaj też: Kinga Duda zostanie prezydentem? Wróżka przepowiada przyszłość córki Andrzeja Dudy

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze