Marcin Kierwiński: Trzaskowski bez problemu zbierze podpisy [SEDNO SPRAWY]

2020-06-03 11:54 tw
Marcin Kierwiński
Autor: Marek Zieliński/Super Express Marcin Kierwiński

Gościem programu „Sedno Sprawy” w Radiu Plus był sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, Marcin Kierwiński. Podkreślał, że jego formacja nie będzie miała problemu z zebraniem 100 tysięcy podpisów na listach poparcia Rafała Trzaskowskiego.

„Inni kandydaci mieli więcej czasu na zebranie tych podpisów. Rozumiem, że PiS nie chce, aby te warunki były w 100% równe dla wszystkich kandydatów, ale damy sobie radę. Zbierzemy 100 tysięcy podpisów, ponad 100 tysięcy podpisów. Jestem przekonany, że ta wielka energia, którą widzimy każdego dnia ludzi, którą widzimy każdego dnia, która towarzyszy spotkaniom Rafała Trzaskowskiego, pozwoli nam zebrać bardzo dużą liczbę podpisów” - przekonywał.

Kierwiński mówił też, że kandydat PO na prezydenta jest otwarty na sugestie, ale decyzje podejmuje samodzielnie. „Rafał jest politykiem szalenie niezależnym i w każdej sprawie samodzielnie podejmuje decyzje. Jako politycy wymieniamy między sobą opinię, staramy się tez mu doradzać, ale na koniec decyzja należy do Trzaskowskiego. Jego wielką zaletą jest to, że potrafi słuchać ludzi z zewnątrz i z własnej formacji politycznej, kierując się różnymi radami wyciąga wnioski" – podkreślił.

Najnowsze