Minister Woś pokonał koronawirusa i wrócił do pracy [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

2020-04-09 6:01 Kamil Szewczyk
Michał Woś
Autor: Pawel Wisniewski/EAST NEWS Michał Woś

- Pokonałem koronawirusa i wróciłem do normalnych obowiązków po 3,5 tygodniowej nieobecności w pracy. Bardzo się z tego cieszę, choć przez ten czas starałem się pracować zdalnie – mówi „Super Expressowi” minister środowiska Michał Woś (29 l.). Jeszcze kilka tygodni temu miał niemal 40 stopni gorączki i ostry suchy kaszel. - Dziękuję personelowi medycznemu za opiekę i apeluję do ludzi, zwłaszcza młodych, o to, by nie bagatelizowali zagrożenia! - zaznacza Woś.

Wtorkowe popołudnie. Minister środowiska Michał Woś po dłuższej nieobecności w pracy wreszcie pierwszy raz mógł wyjść z domu i wybrać się do swojego resortu. Z racji tego, że mieszka całkiem niedaleko, postanowił się przejść, by rozprostować kości po wielotygodniowym pobycie w mieszkaniu. Kilka godzin wcześniej okazało się bowiem, że wynik drugiego testu na obecność koronawirusa był negatywny. Minister nie kryje z tego powodu radości. - Na szczęście ta cała sytuacja jest już za mną. Czuję się dobrze – mówi nam szef resortu środowiska, który był pierwszym członkiem rządu, który zakaził się koronawirusem. W najgorszym momencie miał niemal 40 stopni gorączki. Polityk zakaził też swoją żonę i córeczkę. Na szczęście one też czują się już dużo lepiej, są zdrowe. 

Jak zakaził się Woś? - Zakaziłem się na spotkaniu z leśnikiem, który nie miał wtedy żadnych objawów. Kiedy tylko dowiedziałem się o wyniku testu leśnika, podjechałem zgodnie z zaleceniem GIS do szpitala zakaźnego w Warszawie. Po dwóch dniach od badania objawy się nasiliły. Duszności powodowały, że ciężko mi było złapać oddech. Na szczęście to już za mną a przede mną sporo pracy – opowiada nam Michał Woś.

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze